BBP Genel Başkanı Destici, Bayburt'ta

BBP Genel Başkanı Destici, Bayburtta
Destici: "Bu millet sabırlıdır, bu millet hoşgörülüdür ama yeri zamanı geldiğinde bu millet kanını verir, canını verir, malını verir ama vatanının bir karış toprağını değil, bir çakıl taşını dahi kimseye vermez"

BAYBURT (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu millet sabırlıdır, bu millet hoşgörülüdür ama yeri zamanı geldiğinde bu millet kanını verir, canını verir, malını verir ama vatanının bir karış toprağını değil, bir çakıl taşını dahi kimseye vermez" dedi.

Destici, partisince Bayburt Saatkule Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, milletin bütün bireylerinin inandığı gibi yaşama, düşündüğünü söyleme hakkı olduğunu ifade etti. 

Yerel seçimlere hızla gidildiğini belirten Destici, şunları söyledi:

"Fakat görüyorsunuz seçim meydanlarında ne iktidar partisi ne başta ana muhalefet olmak üzere meclisteki diğer muhalefet partileri, sizin gündeminizden bahsetmiyorlar. Ülkenin gündeminden bahsetmiyorlar. Sadece kendi gündemleri var. Bir kayıkçı kavgasına tutuşmuşlar ve buradan milleti nasıl ayrıştırırız, nasıl kamplaştırırız, nasıl çatıştırırız da daha sonra onların oylarını alırız hesabı güdüyorlar ama Allah şahit olsun ki sizler şahit olun ki biz Büyük Birlik Partisi olarak bu güne kadar asla bu anlayış içerisinde olmadık. Onlara inat bizim farkımız bu zaten. Onlar ne kadar ayrıştırmaya, kamplaştırmaya, çatıştırmaya çalışırsa çalışsın, biz onlara ve herkese inat birlik, beraberlik, kardeşlik, barış, sevgi diyeceğiz. Çünkü bizler bu Anadolu insanı, doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi, Kürt'ü, Türkmen'i, Çerkez'i, Laz'ı, Boşnak'ı hepimiz Allah’ın emri ile birbirimize bağlanmışız."

Çözüm sürecini eleştiren Destici, şöyle devam etti:

"Ülkemizi 30 yıldır bölmeye çalışan bir PKK terör örgütü var. Hiç birimiz kan aksın, savaş olsun, düşmanlık olsun istemeyiz ama bakın adına 'çözüm süreci' dedikleri süreç başladığında biz dedik ki' bu bir çözüm süreci değil, bu bir müzakere ve pazarlık sürecidir'. Önce PKK meşrulaşacak, daha sonra büyük bir siyasi organizasyon olacak ve daha sonra da özerklikle beraber devletleşecek. Bakın ne diyor şimdi PKK’nın siyasi sözcüleri? ‘Bu bir yerel seçim değil.’ Peki ne? ‘Bu diyor bir referandum.’ Neyin referandumu? Özerkliğin referandumu.

PKK’nın siyasi partisinin temsilcileri açtıkları pankartlarda söylemlerde iş, aş, yol, su, elektrik vaat etmiyorlar. Peki ne vadediyorlar? Öz yönetim diyorlar. Yani diyorlar ki 'beni seçersen burada özerkliği ilan edeceğim. Kendi okulumu, kendi güvenlik güçlerimi, kendi vergi sistemi kuracağım diyor' ve bizim hükumetten de meclistekilerden de ‘tıs’ yok. Hiçbir cevap yok. Onlar karşılarına koymuşlar bir kayıkçı kavgası. Onunla mücadele ediyorlar ama her yerde söylüyorum, burada da söylüyorum. Onlara buradan Bayburt meydanında da çağrı yapıyorum. Aklınızı başınıza alın. Bu millet sabırlıdır, bu millet hoşgörülüdür ama yeri zamanı geldiğinde bu millet kanını verir, canını verir, malını verir ama vatanının bir karış toprağını değil, bir çakıl taşını dahi kimseye vermez.”

Yerel seçimlerden sonra Türkiye’nin güneyinde yeni bir devlet kurulacağını iddia eden Destici, “ Irak’ın kuzeyi, Suriye’nin kuzeyi yerel seçimden sonra, ülkemizin Güneydoğu Anadolu’sunun bir bölgesi üçlü, üçgen devlet diyorum ben buna, birileri paralel devlet diyor, ben de onun karşısında ‘üçgen devlet’ var diyorum. Bu üçgen ayağı birleştirip orada bir kukla devlet oluşturma hayalleri var, rüyaları var ama bilsinler ki onların rüyalarını kabusa çeviririz. Hayallerini zindan ederiz. Heveslerini kursaklarında bırakırız ve asla böyle bir şeye müsaade etmeyiz” diye konuştu.

Destici partisinin özgürlüğe önem verdiğini vurgulayarak, “Bu milletin bütün bireylerinin inandığı gibi yaşama, düşündüğünü söyleme hakkı vardır. İnançların hiç birisi engellenmemelidir ama 'yasakları kaldıracağız' dediler. İnternete bile yasak koydular. Her yere yasak koyuyorlar” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com