BBP Genel Başkanı Destici, Eskişehir'de:

BBP Genel Başkanı Destici, Eskişehir'de:
Demokratik kazançlarımızdan asla vazgeçmemeliyiz. Bu (TBMM) Meclis kendisini yenilemelidir. Yeni bir anayasa sözü verdi hepsi ve bunu yerine getiremediler. Bu meclis anayasa için oluşmuştur. Her türlü siyasi edebin dışında, kışkırtıcı dile rağmen milletim

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Destici, "Demokratik kazançlarımızdan asla vazgeçmemeliyiz. Bu (TBMM) Meclis kendisini yenilemelidir. Yeni bir anayasa sözü verdi hepsi ve bunu yerine getiremediler. Bu meclis anayasa için oluşmuştur. Her türlü siyasi edebin dışında, kışkırtıcı dile rağmen milletimiz sabırlı, kanaatkar ve vakarlı bir şekilde asla bu çatışmaya düşmüyor" dedi.

Destici, Eskişehir Taşbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen partisinin yerel seçimlerde belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, bazı partilerin merhum Genel Başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun adını, kendi kavgalarında kullanmak istediklerini öne sürerek, "Kendi kavgalarında, Muhsin Yazıcıoğlu'nu kendi yanlarına koymak istiyorlar ama hiç kimse buna heveslenmesin. Hiç kimse Muhsin Yazıcıoğlu'nu kendi davası için, kendi şahsi kavgası için kullanmaya kalkmasın. Çünkü buna Alperenlerin cevabı çok sert olur ve bunun altından kalkamazlar" diye konuştu.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun her dönemde darbelere karşı olduğunu anımsatan Destici, darbe konusunda en büyük bedeli ödeyenlerden birinin Yazıcıoğlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Rahmetli Muhsin Başkanımız, her dönemde vesayetçilere ve darbecilere karşı çıkmıştır. 12 Eylül'de de bunun bedelini en ağır bir biçimde ödemiştir. 28 Şubat'ta tanklar namlusunu, Muhsin Yazıcıoğlu'na döndürmemişti ama 'namlusunu, milletine döndürmüş tanka selam durmam' diyen yine Muhsin Yazıcıoğlu olmuştur. Şahsi çıkarlarımız için ya da parti menfaati için bugüne kadar asla pozisyon değiştirmedik, bundan sonra da değiştirmeyiz. Herkes şunu bilsin ve işitsin ki, BBP'si bir kavganın tarafı değildir. Biz kimsenin yanında ya da karşısında değiliz. Biz milletimizin yanındayız, biz ülkemizin yanındayız, biz inançlarımızın, biz doğruların yanındayız, biz milli iradenin yanındayız, biz demokrasinin yanındayız."

Bütün siyasetçilerin, fikir adamlarının, gazetecilerin, köşe yazarlarının kullandıkları dile dikkat etme gibi bir yükümlülükleri olduğuna dikkati çeken Destici, milleti bölecek, ayıracak, kamplaştıracak her dilden, her üsluptan ve her fiilden, herkesin uzak durmasını, önceliğini milletin birliği ve beraberliğine vermesi gerektiğini vurguladı.

- "Milletvekilleri, tercihli sistemle, millet tarafından seçilmeli"

Türkiye'nin tam demokratik sivil bir anayasayla yönetilmediğini ileri süren Destici, bu durumun sorumlularının TBMM'de grubu bulunan partiler olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Demokratik kazançlarımızdan asla vazgeçmemeliyiz. Bu Meclis, kendisini yenilemelidir. Yeni bir anayasa sözü verdi hepsi ve bunu yerine getiremediler. Bu meclis, anayasa için oluşmuştur. Her türlü siyasi edebin dışında, kışkırtıcı dile rağmen milletimiz sabırlı, kanaatkar ve vakarlı bir şekilde asla bu çatışmaya düşmüyor. Yumruklu kavgalar, küfürler havada da uçuşuyor. O yüzden siz bu büyük asil Türk milletini, bu müslüman milleti temsil etmiyorsunuz. Milleti temsil edecek vekillerin oraya gitmesi lazım. Bu milletvekilleri, sizler tarafından tercihli sistemle seçilmediler. Bu milletvekillerini liderler seçtiler. O yüzden yeni bir anayasa ile barajların olmadığı, milletvekillerinin tercihli sistemlerle, millet tarafından seçildiği ve özgürce yasamada, mecliste el kaldırıp indirebildiği, fikir beyan edebildiği bir meclisin oluşturulabilmesi lazım. O yüzdende TBMM'nin ivedilikle yenilenmesi lazım. Yerel seçimlerden sonra Türkiye'nin bir genel seçimle karşı karşıya gelmesi lazım."

BBP olarak yerel yönetimlerde Türkiye'nin en başarılı siyasi partisi olduklarını savunan Destici, bunu herkesle her ortamda tartışabileceklerini anlatarak, "Biz yerel yönetimlerin en başarılı partisiyiz" dedi.

Daha sonra Destici, Eskişehir ve ilçelerinde BBP'den belediye başkan adaylarını tek tek tanıttı.

Muhabir: Ergün Haktanıyan
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com