BBP Genel Başkanı Destici, Eskişehir'de:

BBP Genel Başkanı Destici, Eskişehirde:
"Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Kanunu demokratikleşmeden, barajlar kaldırılmadan, hazine yardımı adil bir şekilde dağıtılmadan, siyasetin finansmanı şeffaf bir hale getirilmeden hiç kimse hakça bir yarıştan, hakça ve adaletli bir seçimden bahsedemez"

ESKİŞEHİR (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Kanunu demokratikleşmeden, barajlar kaldırılmadan, hazine yardımı adil bir şekilde dağıtılmadan, siyasetin finansmanı şeffaf bir hale getirilmeden hiç kimse hakça bir yarıştan, hakça ve adaletli bir seçimden bahsedemez" dedi.

Destici, Eskişehir'de partisinin Atatürk Caddesi üzerinde bulunan seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, yerel seçimler ve gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, zor bir seçim sürecinden geçtiklerini söyledi.

BBP belediye başkan adaylarının her türlü zorluğa rağmen, ailelerinin rızkından ve çocuklarının süt parasından keserek, bu seçim çalışmalarını devam ettirdiğini dile getiren Destici, "Alternatif yok' diyorlar. Alternatif var ve BBP alternatiftir. Sadece iktidar partisinin ya da muhalefetin alternatifi değiliz. Biz, bu antidemokratik sistemin alternatifiyiz. Bu antidemokratik sistemi değiştireceğiz, yerine tam demokratik, sosyal ve adil bir hukuk sistemi kuracağız" diye konuştu.

Türk demokrasisinin geriye gittiğini savunan Destici, "Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Kanunu demokratikleşmeden, barajlar kaldırılmadan, hazine yardımı adil bir şekilde dağıtılmadan, siyasetin finansmanı şeffaf bir hale getirilmeden hiç kimse hakça bir yarıştan, hakça ve adaletli bir seçimden bahsedemez" ifadelerini kullandı.

 

- "Sıkı yönetim dönemi uygulamaları devreye sokuldu"

 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Özel Yetkili Mahkemeler, Terörle Mücadele Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve MİT'le ilgili yapılan düzenlemeleri eleştiren Destici, şöyle konuştu:

"Sanki ülkemizde sıkı yönetim varmış gibi, sıkı yönetim dönemi uygulamaları devreye sokuldu. Bunların hiç birisi demokratik bir ülkede olacak işler değildir. Dolayısıyla biz bunların hepsini reddediyoruz. Hiçbirini demokratik bulmadığımızı, antidemokratik ve hukuka aykırı bulduğumuzu Eskişehir'den de haykırmak istiyoruz. Şırnak'ta, Hakkari'de, Diyarbakır'da uygulayamadığınız, kaldırdığınız sıkı yönetimi, orada çözüm süreci adı altında, müzakere ve pazarlık sürecine, o bölgedeki kardeşlerimizi birileri uğruna feda ettiniz. Ama orada yapamadıklarınızı, sağlayamadığınız güvenliği şimdi Ankara'da sıkı yönetimi aratır düzenlemelerle sağlamaya kalkıyorsunuz. Ankara'da hukuksuzluk mu var? Ankara'da terör mü var? Ankara'da başkaldırı mı var? Ayaklanma mı var? Nedir bu? Birisinin çıkıp net bir şekilde, ne olup bittiğini millete anlatması lazım." 

Destici, seçimlerden başarılı çıkmaları halinde BBP olarak, adalet, ahlak, demokratikleşme, güvenlik, açlık ve yoksulluk sınırının altında kalmayacak bir hayat ile milliyetçi ve maneviyatçı bir Türkiye vaat ettiklerini bildirdi. 

Konuşmasının ardından BBP belediye başkan adaylarıyla seçim koordinasyon merkezinin açılışını yapan Destici, daha sonra seçim otobüsüne binerek Çamlıca Mahallesi'ndeki seçim koordinasyon merkezine gitti. Yol boyunca vatandaşları selamlayan Destici, Tepebaşı Çay Ocağı'nda otobüsü durdurarak, buradaki vatandaşlarla bir süre sohbet etti. 

Destici, ardından Çamlıca'daki seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirerek, belediye başkan adaylarına çalışmalarından dolayı teşekkür etti.   

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com