BBP Genel Başkanı Destici, Giresun'da

BBP Genel Başkanı Destici, Giresunda
Destici:

GİRESUN (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili ses kayıtlarının çıkacağı yönündeki iddialara ilişkin, "İnşallah böyle bir şey yoktur diyorum. Öncelikle temennim o, ihtimal de vermiyorum, inanmak da istemiyorum ama dediğim gibi olmayan bir şey üzerine yorum yapmak istemiyorum" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Dereli ilçesi Yavuzkemal beldesinde vatandaşlarla bir araya gelen Destici, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Destici, bir gazetecinin, "Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili ses kayıtları yayınlanacağı" iddiasıyla ilgili sorusuna, "Öncelikle şunu söyleyeyim, bu konularla ilgili hem biz daha önce açıklamalar yaptık hem de müdahil avukatlar da açıklama yaptılar, tabi bu tür şeyler sosyal medyada çok dillendiriliyor, çok geziyor" yanıtını verdi.

Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili sürecin bir kavgaya alet edilmesini şahsen doğru bulmadığını belirten Destici, şöyle konuştu:

"Çünkü açık bir dosya ve Türkiye'de şu anda benzer dosyalar arasında en iyi noktaya gelmiş dosya, bütün iddialar, bütün şüpheler dosya içerisinde ve tamamı oluşturuldu, önemli bir kısmı bana göre. Şu anda özel yetkili mahkemelerin kapatılmasıyla dosya Kahramanmaraş'a gidiyor ama tabi güvenli bir şekilde dosyanın Kahramanmaraş'a gitmesi de bizim için önemli. Tabi bu özel yetkili mahkemelerin kapatılmasıyla birlikte soruşturma bundan sonra Kahramanmaraş'ta devam edecek ama ben pek çok şeyin soruşturulduğunu düşünüyorum. Özellikle yedi tane ana şüphe vardı yani, kamuoyunda 'Muhsin Yazıcığolu ve arkadaşları öldürüldü' algısı oluşturulan."

Destici, bu konularla ilgili soruşturmalarda da önemli bir mesafe alındığını düşündüğünü dile getirerek, "Tabi bu ses kayıtları ve internetteki yazılar bizim bilgimiz dışında, bizim dışımızda gelişen hadiseler. Şu anda olmayan bir şey üzerine yorum yapacak bir durumda değilim. İnşallah böyle bir şey yoktur diyorum. Öncelikle temennim o, ihtimal de vermiyorum, inanmak da istemiyorum ama dediğim gibi olmayan bir şey üzerine yorum yapmak istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin çok hassas bir süreçten geçtiğini belirten Destici, "Zaten bir seçim atmosferi var dolayısıyla da ben olmayan bir şey üzerine yorum yapamam. Olduğu zaman bütün kurullarımızla toplanır değerlendiririz. Şu anda öyle bir şeyimiz yok" dedi.

Destici, bir gazetecinin "şu ana kadar Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili yapılan soruşturmalar sizin için yeterli mi" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Niye yeterli olsun, biz diyoruz ki başından beri 'bu süreç aydınlatılsın' diyoruz ve hukuk içerisinde takip ediyoruz. Hukuk içerisinde takip etmeye de devam edeceğiz. Burada esas cevap vermesi gerekenlerden bir tanesi Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, ne dedi en son açıklamasında, 'Muhsin Yazıcıoğlu suikasti' dedi. 'Devlet içerisindeki birtakım örgütlerin, çetelerin işlemiş olabileceğini düşünüyorum' dedi. Bence ona sorulması lazım bu suikasti kimler işlemiş, o bunun cevabını verebilir diye düşünüyorum."

Dosya Kahramanmaraş'a gittikten sonra yine hukuk içerisinde konuyu takip etmeye devam edeceklerini kaydeden Destici, "Sonuna kadar da bu işin peşini bırakmayacağız. Aydınlanana kadar neyse ortaya çıksın. Biz bir kan davası ya da intikam peşinde değiliz, çünkü bu inancımıza da ters. Allah'ın da peygamberin de men ettiği bir şey. Dolayısıyla biz hak davası peşindeyiz, gerçek neyse ortaya çıksın istiyoruz. Burada da kimse yorulmamızı, bıkmamızı, usanmamızı beklemesin ve biz sonuna kadar bunu takip edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com