BBP Genel Başkanı Destici, Osmaniye'de:

BBP Genel Başkanı Destici, Osmaniyede:
“Hepimiz, ülkeyi bölmeye, parçalamaya, fitne - fesat çıkarmaya çalışanlara karşı, 'biriz, beraberiz, kardeşiz ve asla ayrılmaya, bölünmeye müsaade etmeyeceğiz' dememiz lazım”

OSMANİYE (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Hepimiz, ülkeyi bölmeye, parçalamaya, fitne - fesat çıkarmaya çalışanlara karşı 'biriz, beraberiz, kardeşiz ve asla ayrılmaya, bölünmeye müsaade etmeyeceğiz' dememiz lazım” dedi.

Destici, partisinin Toprakkale İlçe Başkanlığınca düzenlenen mitingde, yerel yönetimlerde Türkiye’nin en başarılı partisi olduklarını söyledi.

Belediye başkan adaylarına güvendiğini ifade eden Destici, şunları kaydetti:

"Kendi menfaati ve parti menfaatinden vazgeçecek, ülke ve millet menfaatini öne koyacak kadroya ihtiyaç var. O kadro 21 yıllık tertemiz mazisiyle Büyük Birlik Partisi ve kadrolarıdır. Biz siyasi edebe, siyasi ahlaka, siyasi nezakete aşırı hassasiyet gösteriyoruz çünkü hem bizim felsefemizde hem de Türk örf ve adetinde ve yüce dinimizin emirlerinde asla başkasını karalayarak oradan oy devşirme veya menfaat elde etme gibi anlayışa yer yoktur. Meydanlarda maalesef milletin meselesi konuşulmuyor. Bir kayıkçı kavgasına düşülmüş ve hiçbirimizin kabul etmeyeceği hakaretler, kötülemeler, karalamalar, küfürleşmeler, gerçekten ben bunları ayıplıyorum ve bütün siyasetçilerimizi siyasi edebe, siyasi ahlaka, siyasi nezakete ve milletin meselelerini, ülkenin meselelerini konuşmaya davet ediyorum.

Hepimiz, ülkeyi bölmeye, parçalamaya, fitne - fesat çıkarmaya çalışanlara karşı 'biriz, beraberiz, kardeşiz ve asla ayrılmaya, bölünmeye müsaade etmeyeceğiz' dememiz lazım."

Destici, dış siyasetin önemli olduğunu, Kırım’daki olaylara sessiz kalınmaması gerektiğini savundu.

Kırım’ın Türk yurdu olduğunu anımsatan Destici, "Rusya Devlet Başkanı Putin, Kırım’daki olaylarla alakalı, orada Ruslar olduğunu ve müdahale edeceğini söylüyor. Burada iktidarıyla, muhalefetiyle siyasetçilerimiz birbirleriyle kavga ederken bakın, Kırım elden gidiyor. Hep birlikte dönelim. Rusya Devlet Başkanı'na 'Orası Rus yurdu değil, Türk yurdu, Kırım Tatarlarının yurdu. Sen orada bir adım atarsan biz de iki adım atmaktan geri durmayız' diyelim. Dememiz gereken budur” şeklinde konuştu.

Partisinin seçim irtibat bürosunu ziyaret eden Destici, kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com