BBP şok iddiaya ne yanıt verdi?

BBP şok iddiaya ne yanıt verdi?
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili ortaya atılan flaş iddiaya yanıt verdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili ortaya atılan flaş iddiaya yanıt verdi. Destici, Zonguldak İl Spor Müdürülüğü Şube Müdürü Ayhan Taşkın'ın oğlu Batuhan Taşkın ve Bihter Yalçın nikah şahitliğini yaptı. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'in kıydığı nikahta çiftin şahitliğini, Destici'nin yanı sıra AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar yaptı. Nikahın ardından çifte mutluluklar dileyen Destici, evliliğin Türk toplumunda önemli bir yeri olduğunu ve çifte ömür boyu mutluluklar dilediğini söyledi.
 
"KONUYU YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"
 
Nikah töreninin ardından bir gazetecinin ''Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili son durum nedir'' sorusuna Destici, ''Biliyorsunuz dosya mart ayından beri özel yetkili Malatya'da bulunan cumhuriyet başsavcılığındadır. Biz konuyu çok yakından takip ediyoruz. Son gelişmelerin ardından 16 kişi gözaltına alınmıştı. Bunlardan 7'si tutuklanmıştı. Soruşturmada gizlilik kararı var. Çok detaya girmem mümkün değil'' dedi.
 
YAZICIOĞLU SAĞ KURTULDU İDDİASI

 
Soruşturmanın tüm yönleriyle devam ettiğini ifade eden Destici, şöyle konuştu: ''Özellikle Yazıcıoğlu'nun kazadan sağ kurtulduğuyla ilgili bilgi kirliliğine yoğunlaşıldı. Bununla ilgili gelişmeler var. 2 gün öncede Genelkurmay Başkanlığından bana resmi bir yazıyla kamuoyunun hangi safhalarda bilgilendirildiği ve uçuşlarla ve radar bilgileriyle ilgili bir bilgilendirme yapıldı. Fakat benim söylemek istediğim şu; bu tür bilgilendirmeler maalesef kamuoyunu tatmin etmiyor.

Biz dedik ki kişiler kurumları şahısları hedef haline getirmek niyetinde değiliz. Yeter ki kurumlarımız askeri ve sivili olsun işlerinde hata yapan insanları korumasınlar. Açık bir şeklide kamuoyunu aydınlatsınlar ve gerçekten hatası ihmali kusuru kastı bulunanları hukuka teslim etsinler ve hukuka yardımcı olsunlar. Ben bütün vatandaşlarımızdan da bu konuda elinde belge olan varsa özel yetkili cumhuriyet başsavcılığına versinler. Biz bu işin sonuna kadar takipçisiyiz. Hukuk içinde kalacağız ve asla hukukun dışına çıkmayacağız. Olay inşallah aydınlanacak.''
 
Bir başka gazetecide ''Bilgi kirliliğiyle ilgili ne gibi gelişmeler var'' sorusu üzerine Mustafa Destici, ''Artık bilgi kirliliğinin neden ve kim tarafından oluştuğu biliniyor. Şu anda savcılık konuyla ilgili derin şekilde araştırma ve inceleme yapıyor. Hem tanık hemde müşteki sıfatıyla bir takım kişileri dinliyor. Yakında bunun neticesini kamuoyuyla paylaşırız'' diye konuştu:
 
Kendilerine gelen bilgilendirme yazısında, kazayla ilgili yapılan bilgiledirmelerin tarihleriyle anlatıldığını, basın bildirilerinin özetlerinin ve metinlerini gönderildiğini söyledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com