BBP'den MHP'yi çok kızdıracak açıklamalar!

BBP'den MHP'yi çok kızdıracak açıklamalar!
Bayramlaşma randevusu vermeyen MHP'ye, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici çok sert bir karşılık verdi.İki milliyetçi parti bayramda birbirine girdi, birlik ve beraberlik mesajları yerini gerginliğe bıraktı. MHP'nin bayramlaşmak isteyen BBP'ye randevu vermemesi, iki parti arasında var olan gerilimi daha da yükseltti.

''ONLAR BÖLÜCÜLERİN ELİNİ SIKMAYA DEVAM ETSİNLER''

Karara tepki gösteren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'nin cevabı yeni bir polemiğin kapısını aralayacak:

"Onlar gitsinler bölücülerin elini sıkmaya, PKK'nın siyasi uzantılarıyla gülüşüp oynaşmaya devam etsinler. MHP'nin üst yönetiminin tavrı böyle olabilir, ama biz MHP'li kardeşlerimizle bayramlaşıyoruz."

Destici, bu sert açıklamaları Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP'nin kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun son kez açılan 17 yıl kullandığı makam odasında yaptı.

ZATEN ONLAR KENDİ TABANIYLA BAYRAMLAŞMIYOR

Bayramlarda dargınların barıştığını, İslam dininin de bunu emrettiğini söyleyen Mustafa Destici, MHP tabanıyla sorunlarının almadığını savunarak yaşanan gelişmelerden MHP yönetimini adres gösterdi:

''Bizim MHP ile bir dargınlığımız yoktu işin doğrusu. Niye böyle bir tavır içine girdiler, anlamıyorum. Bunu onlara sormak lazım, ama benim söyleyebileceğim sadece şu var: MHP'nin üst yönetimi ne yaparsa yapsın, hangi kararı alırsa alsın, biz o partinin tabanıyla bayramlaşıyor ve kucaklaşıyoruz. Zaten onlar büyük bir oranda kendi tabanıyla da bayramlaşmıyor.

Bu karar bizim değil. Biz kendilerine bayramlaşma kararımızı bildirmiştik. Kendilerinin böyle bir tavrı oldu. Bunu hem ülkücü camianın hem de Türk milletinin takdirine bırakıyorum.''

CHP HEYETİ GEÇ GELİNCE

Siyasi partilerde bayramlaşma programı çerçevesinde BBP'yi Saadet Partisi, CHP, AK Parti, DP, DSP, Memur-Sen ve HAS Parti heyetleri ziyaret etti. Bu arada, CHP heyetinin geç gelmesi nedeniyle bayramlaşma yapılamadı. CHP heyeti, bayramlaşma olmadan BBP'den ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com