BBP'nin Konya mitingi

BBPnin Konya mitingi
Genel Başkan Destici:

KONYA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "Eğer birileri yasa dışı, hukuk dışı yollarla birilerini dinledilerse, ya da devletin gizli toplantılarını, gizli konuşmalarını dinledilerse ve bunları sızdırdılarsa, bunları yanlış buluyoruz ve bunların hukuk önünde mutlaka bunun hesabını vermesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Destici, partisince Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, AK Parti'nin Konya mitingine katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Kim milleti ayrıştırmaya, kamplaştırmaya çalışırlarsa çalışsın, oy alma hesabı içinde olurlarsa olsun, bugüne kadar kendilerinin asla o hesapların içerisinde olmadıklarını belirten Destici, "Gündemde çok önemli ama bu arada gerçekten hepimizi üzen gelişmeler var. BBP olarak hep doğrunun yanında durduk, doğruları söyledik, doğru kimden gelirse gelsin 'doğrudur' dedik. Yanlış da kimden gelirse gelsin, bedeli ne olursa olsun karşısında durduk. Yine aynı çizgimizdeyiz ve aynı çizgimizde devam edeceğiz" diye konuştu.

Destici, internette bazı tapelerin yayınlandığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Yasa dışı olan her şeyin karşısındayız. Eğer, birileri yasa dışı, hukuk dışı yollarla birilerini dinledilerse, ya da devletin gizli toplantılarını, gizli konuşmalarını dinledilerse ve bunları sızdırdılarsa, bunları yanlış buluyoruz ve bunların hukuk önünde mutlaka bunun hesabını vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Ama öbür taraftan, bu sızdırılan konuşmaların içindekiler doğru ise onların muhataplarının da derhal istifa ettirilip, hukukun karşısına çıkarılmalarını da Türk milleti adına talep ediyoruz. Türkiye günlerdir bunları tartışıyor. Aslında çok tartışılacak bir tarafı yok. Gönderirsiniz TİB'e (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) ya da Avrupa'da akredite edilmiş kuruluşlar var, 10 dakika içerisinde bunlar montaj mıdır, değil midir anında size cevabını verir. Ama nedense hukuk yolu, bilim yolu denenmiyor ve bunlar meydanların malzemesi yapılarak, millet ayrıştırılıyor, kamplaştırılıyor. Halbuki yapılması gereken; kim hukukun dışına çıkmışsa hukuk önünde hesabını vermelidir, hukuk onun cezasını vermelidir. Eğer gerçekten bir suç işlememişse de yine hukuk içerisinde aklanmalıdır. Ama maalesef asla hukuk devreye sokulmuyor, tam tersine hukuk itibarsızlaştırılıyor ve hukuk adamlarına, adalet sistemimize güven sarsılıyor."

Yerel seçim öncesinde yerel gündemin konuşulmadığını, her gün Türkiye'nin farklı bir gündemle uyandığını dile getiren Destici, ülkenin dışarıda itibarsızlaştırıldığını, içeride de büyük bir kargaşa ve kaosa doğru sürüklendiğini iddia etti.

- "İnternete bile yasak konuyor"

Destici, Türkiye'de insanlar arasında ikilik çıkarıldığını savunarak, şöyle devam etti:

"Bu tür süreçlerden ancak birlik ve beraberlikle çıkılabilir. Bu süreçlerden şeffaflıkla, daha demokratikleştirilerek ve hukukun önünü açarak çıkılabilir. Ama baktığımız zaman, birlik ve beraberlik yerine, ayrıştırma ve kamplaştırma dili kullanılıyor. Şeffaflık yerine maalesef bir takım şeylerin üzeri süratle örtülmeye çalışılıyor. Bununla yetinilmiyor, internete bile yasak konuyor. Twitter, Youtube kapatılıyor. Halbuki biz bu süreçlerden ancak kapatarak değil şeffaflaşarak, demokratikleşerek çıkabiliriz. Antidemokratik uygulamalarla çıkamazsınız."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com