BDP binasını basmak istediler

BDP binasını basmak istediler
24 şehit haberinin üzerine vatandaşlar BDP binasını basmak istedi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırıda 24 askerin şehit olması Bursa'da vatandaşları sokağa döktü.

POLİS GRUBU SAKİNLEŞTİRDİ

Terörü lanetlemek için yollara dökülen vatandaşlara tepki gösteren bir sürücüyü linç edilmekten polis kurtardı. Trafiği aksatan gruba küfreden bir sürücüyü dövmek isteyen grubu polis sakinleştirdi. Polisin kontrolü altında sürücü olay yerinden uzaklaştı.

Kentin birçok yerinde protesto gösterileri düzenlenirken, teröre lanet yağdırıldı. Kentin çeşitli yerlerinde toplanan vatandaşlar terörü kınayarak, idam cezasının geri getirilmesini istedi. Protestolar kapsamında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bursa il binasına yürümek isteyen gruplara polis izin vermedi.

Stadyum kavşağı başta olmak üzere kentin birçok yerinden toplanarak binlerce kişi açtıkları dev Türk bayrakları ile yürüyüşe geçti. Sloganlar eşliğinde AK Parti il binası önünde toplanan grup burada basın açıklaması yaptıktan sonra olay yerinden ayrıldı. Buradan ayrılan bir grup, Fomara Caddesi'nden Kent Meydanı'nda bulunan BDP il binasına doğru yürüyüşe geçti. Kent Meydanı'na gelmeden önce polis ve robokoplar tarafından önü kesilen grubun yürüyüşüne izin verilmedi. BDP il binasına yürümelerine izin verilmeyen grup ile polis arasında yer yer tartışmalar yaşandı. Grup daha sonra olay yerinden çeşitli yönlere doğru dağıldı.

Bu sırada Ankara yolundan gelmekte olan bir grup ise BDP il binası önünde PKK ve BDP aleyhine sloganlar attı. Parti binasına yürümek isteyen grup polis ekipleri tarafından engellenerek, Kent Meydanı'na doğru yönlendirildi. Grup daha sonra sloganlar eşliğinde dağıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com