BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Elazığ'da

BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Elazığda
Demirtaş: "İşimiz sadece yol, kanal, kaldırım yapmak olmayacak. Biz aynı zamanda kardeşlik köprüleri inşa edeceğiz"

ELAZIĞ (AA) - BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP'li belediyelerde her şeyin şeffaf olacağını belirterek, ''İşimiz sadece yol, kanal, kaldırım yapmak olmayacak. Biz aynı zamanda kardeşlik köprüleri inşa edeceğiz" dedi.

Demirtaş, partisince Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, herkese eşit hizmet sunan ve eşit davranan bir yönetimin 30 Mart'ta ilk defa görev başına geleceğini söyledi.

Partilerinin siyasete bakış açısını anlatan Demirtaş, ''90 yıldır bu topraklara gelmiş olan bütün partilerin bu ırkçı anlayışlarını yıka yıka Barış ve Demokrasi Partisi'ni kurduk. Alevinin Alevi gibi yaşadığı, Sünni'nin Sünni gibi yaşadığı, Kürdün Kürt gibi, Türkün Türk gibi yaşadığı, hepimizin insan gibi, insan onuruyla kardeş gibi yaşadığı bir toplumu inşa etme mücadelesinden bugünlere geldik" diye konuştu.

"Bizim işimiz, görevimiz, kimseyi kimliklerinden, inançlarından koparmak değildir" diyen Demirtaş, "Bizim işimiz, görevimiz, esnafın huzur bulduğu, köylünün, çiftçinin ürününü rahatlıkla pazarladığı, kadınların yok sayılmadığı bir toplumu inşa etmek mücadelesiydi. Çok şükür bunu başardık. Şimdi işte BDP çatısı altında bütün kardeşlerimiz tek yürek oldu. 'Tek dil' diyen, 'tek millet' diyen, 'tek ampul' diyenlere karşı biz tek yürek olduk, mangallara aktık" ifadesini kullandı.

Yerel seçimlerin önemine dikkati çeken Demirtaş, "Bu topraklarda ilk defa demokratik katılımcı bir belediyeciliği 30 Mart'tan itibaren kuracağız inşallah" dedi.

Belediye başkanlarının halkın onayı, kararı olmadan hiçbir adım atmayacaklarını, BDP'li belediyelerde her şeyin şeffaf olacağını anlatan Demirtaş, şunları söyledi:

''Bizler belediyeler, birliklerimiz aracılığıyla, BDP'li belediyelerin kuracağı dayanışma ağı aracılığıyla esnafın ve çiftçinin gelirini arttırmak için dayanışma destek kooperatifleri kuracağız. Hem ürünlerimizin pazarlanacağı hem tüketimin sağlanacağı hem de üretimin sağlanacağı ortak halk kooperatiflerimiz olacak. Burada ürettiğiniz ürünü artık rahatlıkla bütün pazarlara götürebileceksiniz. Avrupa'daki Karakoçanlılar, Dersimliler, Elazığlılar da sizin ürettiğiniz ürünü yiyebilecek. Biz buradan oralara hem bir ticaret hem bir kardeşlik köprüsü kuracağız. İşimiz sadece yol, kanal, kaldırım yapmak olmayacak. Biz aynı zamanda kardeşlik köprüleri inşa edeceğiz.''

Demirtaş, Karakoçan'daki mitingin ardından Kovancılar ilçesine geçerek, seçim bürosu önünde parti otobüsünden vatandaşlara seslendi.

Yerel seçimlerin Türkiye açısından büyük bir siyasi kırılma ve gelişmenin yaşanacağı bir seçim olacağını savunan Demirtaş, ''Sadece belediye başkanı ve il genel meclis üyelerini seçmek için bu seçime girmiyoruz. Bu seçim ayrıca Türkiye'de çirkin, kirli, yozlaşmış, hırsızlığa, rüşvete bulaşmış siyasetle demokratik halk siyaseti arasında geçecek bir yarış olacaktır'' diye konuştu.

Demirtaş, parti olarak yerel seçimlere her yerde iddialı hazırlandıklarını, yeni bir belediyecilik ve yönetim anlayışını halka her yerde sunabilmenin heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com