BDP Genel Başkanı Demirtaş:

BDP Genel Başkanı Demirtaş:
"CHP'si, MHP'si elini ovuşturup 'savaş ne zaman çıkacak' diye bekliyor. Allah billah aşkına 1 yıldır insanlar ölmüyor, CHP ve MHP lideri 'Çok şükür 1 yıldır gençlerimiz ölmüyor' diyebildiler mi? Bunu ağızlarına alabildiler mi? Hayır"

DİYARBAKIR (AA) - BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "CHP'si, MHP'si elini ovuşturup 'savaş ne zaman çıkacak' diye bekliyor. Allah billah aşkına 1 yıldır insanlar ölmüyor, CHP ve MHP lideri 'Çok şükür 1 yıldır gençlerimiz ölmüyor' diyebildiler mi? Bunu ağızlarına alabildiler mi? Hayır" dedi.

Partisince Eğil'de düzenlenen mitingde yağmur altında konuşan Demirtaş, AK Parti'yi sandığa gömmek için kasetlere muhtaç olmadıklarını ifade ederek, cemaatten medet umarak, siyaset yapmadıklarını söyledi.

Kaset siyaseti kadar hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvet siyasetinin de kirli ve çirkin olduğunu bildiren Demirtaş, parti olarak bu ikisi arasında tercih yapmayacaklarını kaydetti.

Seçimin kardeşlik içerisinde geçmesi için herkesten ricada bulunduklarını dile getiren Demirtaş, "Hiç kimse bizim düşmanımız değil, biz de hiç kimsenin düşmanı değiliz. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun bizim canımız, kanımız, ciğerimizdir. Onların da bu topraklarda huzur içerisinde yaşaması için mücadele etmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

- "1 yılda belki 5 bin gencin ölümünü engelledik. Bundan da rahatsız olanlar var"

"Bu dağlarda, şehirlerde ölenler bu halkın yoksul insanlarının çocuklarıdır. Gerillası da, polisi de, askeri de candır, ciğerdir. Her birinin anası babası vardır" diyen Demirtaş, o nedenle barış politikalarını desteklediklerini dile getirdi.

Demirtaş, şunları kaydetti:

"Şimdi çok şükür dağlarda kurşun sesleri gelmiyor. Savaş olmadığı için gençlerin cenazelerini taşımıyoruz. Şükür ki son 1 yılda belki 5 bin gencin ölümünü engelledik. Bundan da rahatsız olanlar var. Dikkat edin biz 'barış sürecini ilerletelim' dedikçe birileri bunu AKP'ye destek olarak algılıyor. Ey vicdansızlar sizin çocuklarınız bu dağlarda ölmüyor, nöbet tutmuyor. Edirne, Kırıkkale, Samsun, Trabzonlu ananın babanın evladını zorla askere alacaksın, buralarda PKK ile savaştıracaksın ondan sonra 'şehit düştü' deyip, sahte gözyaşı dökeceksin. Kendi çocuklarına da çelik kasalar dolusu paralarla gelecek hazırlayacaksın."

- "CHP, MHP lideri söyleyemiyor"

Halkın yüzde 90'ının barışa hazır olduğunu işaret eden Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama AKP adım atmıyorsun ve asıl provokasyonu sen yapıyorsun. CHP'si, MHP'si elini ovuşturup 'savaş ne zaman çıkacak' diye bekliyor. Allah billah aşkına 1 yıldır insanlar ölmüyor. CHP ve MHP lideri  'Çok şükür 1 yıldır gençlerimiz ölmüyor' diyebildiler mi? Bunu ağızlarına alabildiler mi? Hayır. 'İşte gençler ölmüyor bundan mutluluk duyuyoruz. Bu devam etsin' diyebildiler mi CHP, MHP lideri, söyleyemiyor."

- "Barış politikasını sağlamazsan bu halk sandıkta seni gömecek"

AKP'nin sanki kalıcı barış sağlanmış, her şey çözülmüş gibi davrandığını savunan Demirtaş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Onları uyarıyoruz, barışı henüz sağlamış değilsin. Barışı sağlayacak olan da yalnız sen değilsin. Demokrasi ve özgürlük konusunda daha ciddi adımlar atmamız gerekir. Hükümet olarak bunu yapmazsan paralel yapının altında değil halkın ayakları altında ezilirsin. Barış politikasını sağlamazsan bu halk sandıkta seni gömecek."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com