BDP Genel Başkanı Demirtaş Mutki'de:

BDP Genel Başkanı Demirtaş Mutkide:
"Türkiye’de 872 ilçe arasında, en geri kalmış olan ilçeler, Bahçesaray, Mutki ve Hizan. Bu kaderi değiştirmek için geldik"

BİTLİS (AA) - BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,"Türkiye’de 872 ilçe arasında, en geri kalmış olan ilçeler Bahçesaray, Mutki ve Hizan. Bu kaderi değiştirmek için geldik" dedi.

Partisinin seçim çalışmalarına destek amacıyla Bitlis’e gelen Demirtaş, il merkezindeki mitingin ardından Mutki ilçe meydanında düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Demirtaş, Mutki ilçesinin, Türkiye'nin en geri kalmış 3 ilçesi arasında yer aldığını söyledi.

"Türkiye’de 872 ilçe arasında, en geri kalmış olan ilçelerin Bahçesaray, Mutki ve Hizan olduğunu ve bu kaderi değiştirmek için geldiklerini" ifade eden Demirtaş, şöyle konuştu:

"Siz Ankara’nın gözünden uzak olabilirsiniz ama bizim gönlümüzden uzakta olmayacaksınız. Biz bunu burada politikalarımızla göstereceğiz. Mutki’yi kontrgerilla ve Jitem'in merkezi, bölge üssü yaptılar. Her türlü kirli işleri, cinayetleri, faili meçhulleri, adam kaçırmaları, işkenceleri Mutki'de yaptılar. Yıllarca burada korkusuz nefes almanızı bile engellediler. Öylesine ki Mutki’nin insandan arındırılması, buraların insansızlaşması, terk edilmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Ama Mutki halkı, kendi onuruna sahip çıktı. Geleceğine sahip çıktı. O zor günlerinde dik durmayı, onurlu durmayı başararak direnerek Jitem'ini de kontrgerillasını da tarihe gömdü. Şimdi meydanda bir tek Mutki halkı kaldı. Bu nedenle biz sizlerle gurur duyuyoruz."

Mutki Belediyesini 20 yıldır bir ailenin yönettiğini ve artık Mutki Belediyesinin, belediyeden çıkıp aile şirketi haline geldiğini ifade eden Demirtaş, 30 Mart'ta bu şirketi kapatacaklarını kaydetti.

Demirtaş, şunları söyledi:

"Bizim artık Mutki’yi kalkındırmamız lazım. Mutki’de belediyecilikte elimizde ne imkanlar varsa sonuna kadar kullandırarak burayı gerçek bir ilçe yapmamız lazım. Buranın belediyesini aldığımız dakika, tek tek müfettişe incelettireceğiz. Gördüğümüz her hırsızlığı savcılığa teslim edeceğiz. Çaldığınız her kuruşun hesabını soracağız. Aile şirketi gibi belediyeyi yönetmek neymiş göreceksiniz. Çaldığınız, hırsızlık yaptığınız, rüşvet verdiğiniz, her kuruşu fitil fitil burnunuzdan getirmek bizim boynumuzun borcudur. Bu halkı sahipsiz sananlar yanılmasınlar. Bizler burada asla halkımızı yalnız bırakmayacağız. Mutki’yi yalnız bırakmayacağız. Sadece Mutki Belediyesi size hizmet etmeyecek. İnşallah Bitlis Belediyesi de BDP’li olacak. Onlar da Mutki’ye yardım edecek. Muş, Van, Mardin, Diyarbakır, Ağrı, Şanlıurfa Belediyesi, bunların hepsi el birliğiyle birbirlerine destek olacak."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com