BDP Genel Başkanı Demirtaş Yüksekova'da:

BDP Genel Başkanı Demirtaş Yüksekova'da:
İnşallah bizler bu topraklarda bir daha asla ne kardeş kanının döküldüğünü, ne savaş, ne de çatışma göreceğiz"- "Her yerde isteriz ki ailelerimiz ve halkımız birbiriyle barış ve kardeşlik içinde yaşasın

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "İnşallah bizler bu topraklarda bir daha asla ne kardeş kanının döküldüğünü, ne savaş, ne de çatışma göreceğiz" dedi.

Demirtaş, Hakkari'deki temasları kapsamında Yüksekova ilçesine bağlı Büyükçiftlik beldesine geldi. Belde girişindeki Keremağa köprüsünde partililer tarafından karşılanan Demirtaş, belediye başkanlığını ziyaretinin ardından vatandaşlara hitap etti.

Halkın kendi içindeki ittifakının ve kardeşliğinin her şeyden önemli olduğunu belirten Demirtaş, "Allah'ın izniyle bizler bir arada durdukça, birbirimize güç, destek verdikçe asla bu halkın sırtı yere gelmez" diye konuştu.

Demirtaş, Kürt halkının en büyük eksikliğinin birlik ve beraberlik olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bedirhan bey döneminden bu yana maalesef birliğimizi sağlayamamışız. Neredeyse 200 yıldır Kürtler kendi içinde paramparça, kardeş kardeşe düşman olmuş, köy köye, aşiret aşirete düşman hale getirilmiş. Bu bizim kaderimiz değildir. Bizim bu gidişatı düzeltmemiz lazım. Bu yüzden bütün halkımızın bir arada olması, olmazsa olmazlardandır. Bu ülkeye barışı getireceksek, akan kanı nihai olarak durduracaksak, nihai olarak sorunlarımıza çare bulacaksak onun yolu da kendi aramızda ittifaktan, kendi aramızdaki kardeşlikten geçer.

İnşallah bizler bu topraklarda bir daha asla ne kardeş kanının döküldüğünü, ne savaş, ne de çatışma göreceğiz. Bu birliğimiz, Kürdistan'da kendi anavatanımızda, köylerimizde, şehirlerimizde daha güçlü bir barışın vesilesi olsun istiyoruz."

-"Önemli olan halkımızın birliğidir"

Demirtaş, Kürt halkının kendi içinde büyük acılar yaşadığını ve bu acıları bir ailenin kendi içinde yaşadığı sorunlar olarak gördüklerini bildirerek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz, büyük bir aileyiz ve kendi sorunlarımızı kendi aramızda çözecek kudrete ve iradeye sahibiz. Her yerde isteriz ki ailelerimiz ve halkımız birbiriyle barış ve kardeşlik içinde yaşasın. Çok şükür ki uzun süredir devam eden bu çalışma sonuç vermiştir. Zaten yüreği ve gönlü bizim olanlar, bugün resmi olarak da kendi halkıyla bütünleşmiştir. Halkımız daha fazla güçlenmiştir. Çünkü önemli olan halkımızın birliğidir. Daha önce de buraya gelmiştik ve arkadaşlarımızın sıcaklığını görmüştük. Bu nedenle ayrımız, gayrımız yoktur. Bu topraklarda yaşayan herkes bizim canımız, ciğerimizdir ve hepimiz birbirimizden sorumluyuz."

Demirtaş, konuşmasının ardından beldede onuruna verilen yemeğe katıldı.

Muhabir: Mesut VAROL
Yayınlayan: Levent Harman

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com