BDP hakkında şok iddia!

BDP hakkında şok iddia!
BDP'deki Gençlik Odaları'nda gençlere dağa gitmeleri yönünde telkinde bulunuluyor.

Bugün'de yer alan habere göre, teslim olan terörist, 8 Ağustos 2011'de, 2.30'da alınan ifadesinde, BDP'nin PKK'ya nasıl adam kazandırdığını şöyle anlattı: “BDP kırsala gidecek şahıslara Habib kod adlı kişi vasıtasıyla ekonomik imkan temin ediyor. Habib, gençlerin kırsala gitmesini sağlıyor. Toplumsal olaylarda molotof ve havai fişek gibi malzemeleri temin ederek gençlere veriyor. Daha sonra da gençlere eylem yaptıkları için para dağıtıyor. BDP içerisinde bulunan gençlik odasında örgütsel propaganda yapılıyor. Gençlerin dağa gitmesi yönünde telkinler yapılıyor.”

AMACI GELİŞİMİ ENGELLEMEK

Kepenk kapattırmanın sebebi bölgenin gelişmemesi. Refah artarsa dağa kimse çıkmaz.
 
Terör örgütü yandaşlarının Doğu ve Güneydoğu'da yapılmak istenen ekonomik ve sosyal atılımlar esnasında sözde 'Serhıldan' adı altında provokatif eylemler düzenlemesinin nedenleri de ortaya çıktı. Kendal kod adlı terörist, zorla kepenk kapattırılan, arabalara, işyerlerine ve kamu binalarına zarar veren sokak eylemlerinin asıl gayesini şöyle dile getirdi: “Bu bölgenin gelişmesini istemiyorlar. Bölge gelişirse halkın refah düzeyinin artacağını ve böylelikle insanların ve gençlerin bilinçleneceğini ve örgütün bu durumdan zarar göreceğini düşünüyorlar. Dağa çıkacak eleman bulmakta zorlanacaklarını biliyorlar. Bundan dolayı da bu tür eylemlerle buraların gelişmesini engellemeye çalışıyorlar.”
 
KARDEŞ KAVGASIYMIŞ ANLADIM
 
Örgüte yeni katılanların hepsi pişman. Fakat öldürülecekleri korkusuyla dönemiyorlar.

 
Kendal kod adlı PKK'lı, terör örgütüne yeni katılanların çoğunun pişmanlık duyduğunu ancak öldürülme korkusu sebebiyle ayrılamadığını söyledi. PKK'nın bu kaçışları önlemek için 'dönüşün cezası ölümdür' şeklinde sindirme politikası uyguladığını belirten terörist şöyle devam etti: “Yeni gelen kişileri eski örgüt elemanlarına takip ettiriyorlar. Kaçmaya eğilimli olan örgüt elemanlarını da Kuzey Irak'a gönderiyorlar. Ayrıca, kaçmalarını engellemek için de öldürmekle tehdit ediyorlar. Dağa çıktığımda büyük bir pişmanlık duydum. Ölmenin ve öldürmenin kimseye çözüm üretmeyeceğini anladım. Örgütün bizleri kandırarak kullandığını gördüm. Bu çatışmanın kardeş kavgası olmaktan, kardeşi kardeşe kırdırmaktan başka bir şey olmadığını anladım.”

Bugün
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com