BDP İçişleri Bakanı hakkında suç duyurusunda bulunacak

BDP İçişleri Bakanı hakkında suç duyurusunda bulunacak
BDP, KCK davalarına ilişkin yaptığı açıklamalardan dolayı İçişleri Bakanı hakkında suç duyurusunda bulunacak

Barış ve Demokrasi Partisi  hukuk ve insan haklarından sorumlu başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında KCK operasyonlarına ilişkin yaptığı açıklamalardan dolayı suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

HERKES OLAĞAN ŞÜPHELİ HALİNE GETİRİLDİ
Parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen Meral Danış Beştaş, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in açıklamalarına tepki gösterdi. Beştaş, KCK operasyonlarıyla partili partisiz herkesin olağan şüpheli haline getirildiğini ileri sürdü.

AÇIKLAMALARA TALİHSİZ BİLE DENEMEZ
Darbeler döneminin yaşandığını iddia eden Beştaş, bazı medya yayın organları aracılığıyla avukatlara dahi ulaşmayan yalan yanlış bir kısım bilgilerin yayınlanarak propaganda kısmının başlatıldığını savundu. Partilerinin yasa dışı ilan edilmeye çalışıldığını ileri süren Beştaş, Bakan Şahin'in açıklamalarının 'talihsiz' ifadesinin dahi karşılamadığını ifade etti.

752 KİŞİNİN İSMİNİ KAMUOYUYLA PAYLAŞSIN
Gizlilik kararı olduğunda bu bilgilere ulaşılamayacağını dile getiren Beştaş, KCK operasyonlarında gizlilik kararı bulunduğunu belirterek hükümetin suçüstü yakalandığını savundu. Ellerinde KCK operasyonları kapsamında 3 bin 547 kişilik bir isim liste bulunduğunu dile getiren Beştaş, Bakan Şahin'den açıkladığı 752 kişinin isim listesini kamuoyuyla paylaşmasını istedi.

İÇİŞLERİ BAKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ
Bu isim listesini partilerinin sitesinden yayınlayacaklarını ifade eden Beştaş, "İçişleri Bakanı hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Bugün tüzel kişiliği ve kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Yargıyı göreve davet ediyoruz, kendi rolünü yapmaya çağırıyoruz." dedi. KCK operasyonları kapsamında 4 bin 175 bilgisi bulunduğunu ancak geri kalanların isimleri tespit etmeye çalıştıklarını anlatan Beştaş, bunun kolay bir iş olmadığını kaydetti.

KCK İLE İLİŞKİMİZ YOK
KCK operasyonları kapsamında tutuklanan Büşra Ersanlı'nın Parti Meclisi ve Anayasa Komisyonu üyesi olduğunu hatırlatan Beştaş, BDP'nin nasıl bir yol izleyeceğine ilişkin bir karar almadığını ancak basın ve kamuoyunda tartışılan konuların görüşüldüğünü ifade etti. BDP-KCK ilişkisine yönelik bir soruya ise Beştaş, BDP'nin siyasal, Meclis'te grubu bulunan bir parti olduğunu belirterek 99 belediye kazanan, 3 milyona yakın oy alan bir parti olduğunu ve KCK ile bir ilişkilerinin bulunmadığını öne sürdü. Bunun operasyonlara sadece kılıf uydurmak için kullanıldığını iddia eden Beştaş, demokratik muhalefeti susturmak için yapıldığını savundu. Hükümetin KCK'nın ne olduğunu, ayrı bir yapı olduğunu çok iyi bildiğini ileri sürün Beştaş, Oslo görüşmelerini hatırlattı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com