BDP ile AKP aynı partidir

BDP ile AKP aynı partidir
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Hükümet terör ve terörle mücadelede laubali davranışlarından vazgeçmelidir.Terörün sırtını sıvazlamamalıdır. Sözü dinlenen bir devlet olmaktan çıktık, söz dinleyen bir devlet olduk. Ya hükümet istifa etmelidir, ya da
Muharrem İnce, Balıkesir'in Savaştepe İlçesi’nde, şehit Piyade Komando Uzman Çavuş İsmail Zengin'in cenaze törenine katılırken, hükümeti eleştirdi. Cenaze töreni öncesi Savaştepe'nin CHP'li Belediye Başkanı Turgay Yüksel'i ziyaret eden Muharrem İnce, “AKP 2002'de sıfır terör devraldı. Bugün artık saat başı şehitlerimizin haberini alıyoruz. Terörle mücadele etmek yerine terörle müzakere etmeyi seçen, terörün sırtını sıvazlayan, Oslo'da görüşmeler yapan, terörü hoşgören bir iktidarın Türkiye'yi ne hale getirdiği ortadadır. Yani BDP ile AKP aynı partidir. Recep Tayyip Erdoğan da 'Sayın Öcalan' diyor. BDP milletvekilleri de 'Sayın Öcalan' diyor. Yazık değil mi bu vatanın evlatlarına? Bakın Savaştepe'de fakir bir ailenin çocuğunu daha bayraklarla toprağa göndereceğiz" dedi. Hükümetin bir an önce aklını başına alması gerektiğini savunan İnce şunları söyledi:
 
“Devlet otoritesini kaybetmemelidir. Ne gerekiyorsa biz CHP olarak yardıma hazırız. Bu konuların Meclis'te konuşulması gerekiyor. Ama hükümet '10 yılda bu konuda yapacağımız bir şey yok, elimizde bir plan program yok' diyorsa onu bilemem. Ama ne gerekiyorsa biz buradayız. Bu acılara bir an önce son verilim. Hükümet terör ve terörle mücadelede laubali davranışlarından vazgeçmelidir. Terörün sırtını sıvazlamamalıdır. Sözü dinlenen bir devlet olmaktan çıktık, söz dinleyen bir devlet olduk. Ya hükümet istifa etmelidir, ya da görevini adam gibi yapmalıdır. Oslo'ya gidip PKK temsilcilerine CHP'yi şikayet ettiler. Bunlar Türkiye'ye yakışmıyor. Türkiye artık bu görüntüsünden kurtulmalıdır. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com