BDP Kandil'de Araştırma Yapacak!

BDP Kandil'de Araştırma Yapacak!
BDP'li vekiller yemin etme kararı aldı sonraki gündemleri ise terör olacak...

12 Haziran seçimlerinin ardından Meclis'i boykot kararı alıp Genel Kurul çalışmalarına katılmayan BDP, yeni dönemde bu tavrını sürdürmeyecek.

ANAYASA ÇALIŞMALARINDA AKTİF ROL OYNAYACAK

Edinilen bilgilere göre Parti Meclisi (PM), milletvekillerinin 1 Ekim'de TBMM'ye gidip yemin etmesini kararlaştırdı. Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda, yeni anayasa çalışmalarının başladığına ve BDP'nin bu çalışmalarda aktif rol olması gerektiğine işaret edildi.

KANDİL'DE İNCELEME YAPACAKLAR

Partide tartışılan diğer gündem maddesi ise Kandil. Terör örgütünün saldırılarına sessiz kalmakla eleştirilen BDP yönetimi, sınır ötesi operasyonlara tepki için PKK'nın konuşlandığı bölgeye gidip inceleme yapacak. Diğer yandan BDP'lilerin geçtiğimiz günlerde İmralı Adası'na gidip Abdullah Öcalan'la görüşme yönündeki başvurusunun Adalet Bakanlığı tarafından kabul görmediği öğrenildi.

ÖCALAN'I SADECE AVUKATLARI ZİYARET EDEBİLİR

Bakanlığın adaya sadece Öcalan'ın avukatlarının ziyarette bulunabileceği, milletvekillerine böyle bir izin verilemeyeceği görüşünde olduğu belirtiliyor. BDP'nin başvurusunda, Grup Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yanı sıra milletvekilleri Ahmet Türk, Aysel Tuğluk ve Gültan Kışanak'ın İmralı'ya giderek Öcalan'la görüşmesi talep ediliyordu. Terör örgütünün eylemlerine ses çıkarmazken Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) sınır ötesine yönelik operasyonlarına tepki gösteren BDP'liler, PKK'nın konuşlandığı bölgede inceleme yapma kararı aldı.

Kars Milletvekili Mülkiye Birdane ve partili kadınlar, önümüzdeki günlerde Türk uçaklarının bombaladığı Kandil'de incelemeler yapmak üzere bölgeye gidecek. BDP heyetinde Birdane'nin yanı sıra Mardin Derik Belediye Başkanı Çağlar Demirel, Bismil Belediye Başkanı Cemile Eminoğlu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Hülya Uyanık ile Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Derneği Başkanı Zübeyde Teker'in de yer alacağı belirtiliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com