Bdp Milletvekili Mülkiye Birtane'den Belediye Çalışmalarına Övgü

Bdp Milletvekili Mülkiye Birtane'den Belediye Çalışmalarına Övgü
Kars’ta yapılan yol ve kaldırım çalışmaları Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Mülkiye Birtane’nin de dikkatini çekti

Kars’ta yapılan yol ve kaldırım çalışmaları Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Mülkiye Birtane’nin de dikkatini çekti.
BDP Milletvekili Mülkiye Birtane, Kars’ta son zamanlarda belediyenin yaptığı yol çalışmalarının halkın dikkatini çektiğini belirtti.
BDP İl Başkanlığı Binası’nda düzenlediği basın toplantısında önce Kars’ta bazı mahallelerde sularda yaşanan sıkıntıdan dolayı AK Partili belediyeyi eleştiren BDP milletvekili Mülkiye Birtane, öte yandan tamamen her şeyi hiçleştirmenin doğru olmadığını söyledi.
BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane; “Bazı noktalarda sevindirici çalışmalar yapıldığını da görebiliyoruz. Yani tamamen her şeyi hiçleştirme de doğru değildir. Belediyenin son dönem şehir içerisinde yapmış olduğu yol çalışmaları biraz daha halkın dikkatini çekmiş durumda. Bizlerde Kars için Kars halkı için yapılan her türlü hizmetin, olumlu hizmetin yanındayız. Daha çok hizmet verilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Tabi temizlik konusu söz konusu kentin temizliği, ana arterlerde temizliğin göze çarptığını görebiliyoruz. Biz her zaman hem siyasi parti olarak, hem muhalefet partisi, hem de Karslı bir birey olarak Kars’ın tüm sorunlarıyla ilgili halkımızın yanında olduğunu, her türlü sorunlarına açık olduğumuzu bir kez daha buradan vurgulamak istiyorum” dedi.
Kars Belediye Başkanlığı’nca kent merkezinde hemen hemen bütün cadde ve sokaklar sıcak asfalt yapıldı. Kaldırımlarında yapıldığı caddelerin bazılarında yapılmadan önce kaldırım dahi yoktu. Hiçbir dönemde hiç kimsenin cesaret ederek girmediği alt yapıya giren Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, 3,5 yılda Kars’ın altını kazdı. Kentte alt yapı sorunu çözen Başkan Bozkuş, alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda 50 santim kazarak sıcak asfalt yaptı. Kars’ta sürücülerinde sürekli gündeme getridiği ve şikayetçi olduğu yol sorunu da büyük oranla Başkan Bozkuş ile çözüldüğü gözlendi.
Kars’ta muhalefet partilerinin dile getiremediği ve söyleyemediği belediye çalışmalarını BDP’li milletvekilinin herkesin gözünün içine bakarak basın toplantısında dile getirmesi Karslıların da takdirini kazandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com