BDP, misillemeye karşı

BDP, misillemeye karşı
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdikleri görüşmede, BDP'nin ulusal ve uluslararası bir askeri müdahaleyi benimsemediğinin açıkça ifade edildiğini bildirdi.

ANKARA - BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdikleri görüşmede, BDP'nin ulusal ve uluslararası bir askeri müdahaleyi benimsemediğinin açıkça ifade edildiğini bildirdi.

Demirtaş ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak'ın, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Başbakanlık konutunda gerçekleşen görüşmede, askeri uçağın düşürülmesiyle ilgili teknik, diplomatik ve siyasi gelişmelere dair brifing sunulduğu ifade edildi.

Görüşmede BDP heyetinin olayla ilgili sorularının da yanıtlandığı belirtilen açıklamada, "Heyetimizce hükümete başından bu yana Suriye'de izlediği politikayla ilgili eleştirilerimiz iletildi. Krizin çözümü konusunda önerilerimiz sunuldu. Bu son olay yaşanana kadar hükümet politikasının uluslararası alanda Suriye'ye dönük müdahale beklentisini artırdığı hatırlatılarak, dolayısıyla bu politikadan artık vazgeçilmesi gerektiği iletildi" denildi.

Her halükarda BDP'nin ulusal ve uluslararası bir askeri müdahaleyi benimsemediğinin açıkça ifade edildiği vurgulanan açıklamada, "Misillemeyle cevap verme yerine diplomatik ve uluslararası hukukun el verdiği yol ve yöntemlerin sonuna kadar işletilerek olayın üzerine gidilmesi öneri olarak sunuldu. İleriki aşamada gelişmelere dayalı olarak parlamentonun ve siyasi parti gruplarının bilgilendirilmeye devam edilmesi yönündeki isteğimiz iletildi" ifadesinde bulunuldu.

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com