BDP polislerden şikayetçi oldu

BDP polislerden şikayetçi oldu
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Tehdit ve hakaret' suçlamasıyla Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu...

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüştürülmemesini protesto etmek için Bursa'ya yapmayı planladıkları yürüyüş sırasında tartıştığı polis memurları hakkında, Kasten öldürmeye tam teşebbüs' ile Tehdit ve hakaret' suçlamasıyla Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, 8 Ekim'de Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüştürülmemesini protesto etmek için düzenlenmek istenen 'Gemlik yürüyüşü' sırasında Bingöl Milletvekili İdris Baluken ile tartışan polis memurları hakkında şikayetçi oldu. Kışanak'ın suç duyurusu dilekçesini, BDP Genel Başkan Yardımcısı Kışanak ve avukat Meral Danış Beştaş, savcılığa teslim etti. Kışanak'ın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen dilekçesinde polislerin 'Kasten öldürmeye tam teşebbüs' ve Tehdit ve hakaret' suçları kapsamında yargılanmaları istendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com