BDP Seçimlere Girecek mi?

BDP Seçimlere Girecek mi?
BDP'nin bağımsız adaylarının veto edilmesiyle ilgili BDP cephesinden çok sert açıklamalar geldi.

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, YSK kararına çok sert çıktı. Devlet eliyle BDP'nin tasfiye edilmeye çalışıldığını iddia eden Demirtaş,'Bu bir siyasi tasfiyedir. Bölgeyi AKP'ye teslim etme operasyonu. biz sonuna kadar barışçıl mücadeleyi yürüteceğiz dedik. Bu noktadan sonra biz nasıl barışçıl bir mücadele yürüteceğiz. Yapacağımız hukuki itirazlar nasıl değerlendirilecek bilemiyoruz. YSK kararları nihai kararlardır. Bizim seçime girip girmemiz noktasında demokrasiden bahsedilemez. Seçimler ertelenerek yeniden aday belirleme hakkır verilmelidir. Ortada demokrasi falan kalmadı. Bu fatura hükümete çıkar. YSK Bağımsızdır diyemez. Biz bu dehşet operasyonunu, bölgede savaş çıkarma kararını tersine çevireceğiz. Bize yapılanların hiç bir şekilde hukuki bir gerekçesi yok. Demokratik olmayan seçime girmeyiz..' dedi.

BDP Şırnak milletvekili Hasip Kaplan: Skandal bir karar sosyal ve siyasal sonucu ağır olabilir..Başbakan Erdoğan'ın vekilliği düşmelidir. Ağır sonuçları olur halkımız bunu kaldırmaz.

BDP Şırnak Milletvekili Sırrı Sakık: Siyasi bir karar, hukuk devletinde olmaz..

Bağımsız Aday sırrı Süreyya Önder: Bu bir siyasi operasyondur. Ne diyeyim artık, söylesinler bakkala ekmek de vermesinler. Benim şahsi görüşümdür; eğer böyle olacaksa seçime de girmemek gerek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com