BDP, yerel seçim için değil özerklik için oy istiyor

BDP, yerel seçim için değil özerklik için oy istiyor
BDP, Diyarbakır’da Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının yer aldığı bilbordlardan sonra ‘Özgür Önderlik Özgür Kürdistan’ afişlerini astı.

BDP Sur İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan afişler, merkez ilçesinin birçok noktasında boy gösterdi. BDP, İmralı’da tutuklu bulunan terör örgütü bebek katili Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilişinin 15. yıldönümünde yapılacak eylemleri duyurmak için afişler hazırlamıştı. 15 Şubat’ta gerçekleştirilecek ve üç gün sürecek gösterileri duyurmak amacıyla hazırlanan afişlerde, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından çekilen Öcalan’ın son fotoğrafları kullanılmıştı.

o.jpg

Şehrin merkezi caddelerinden Sento’ya asılan Kürtçe ve Türkçe ilanlarda şöyle denilmişti: “Özgür önderlikle özgür yaşama şiarıyla tüm halkımızı önderliğe özgürlük için kuracağımız üç günlük platforma katılmaya çağırıyoruz.” Öcalan’lı afişler billboardlarda uzun süre kalamamış, Diyarbakır Valiliği ve Emniyet’in suç duyurusu üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı afişleri toplatma kararı almıştı. Terörle Mücadele Kanunu gereği alınan karar üzerine ilanlar sivil polisler tarafından billboardlardan indirilmişti.

o1.jpg

BDP şimdi de ‘Öcalan’a özgürlük’ ve seçim çalışmaları kapsamında yeni afişler hazırladı. Partinin Sur İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan ve üzerinde ‘Özgür Önderlik Özgür Kürdistan ’ yazılı afişler, en merkezi yerler olan Melik Ahmet Caddesi ile Turistik Caddesi’nin faklı bölgelerine asıldı. Afişlerin diğer yüzünde ise ‘Özyönetim’ sözcüğü yer aldı. 

o2.jpg

Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin 15. yıldönümünü fotoğraflı afişlerle duyuran BDP, seçim çalışmaları için de hazırlık yaptı. Öcalan’lı afişlerden sonra şimdi de caddelere ‘Özgür Kürdistan’ ilanları asıldı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com