BDP'den Başbakan'a Ağır İtham!

BDP'den Başbakan'a Ağır İtham!
BDP'li Demirtaş: Başbakan ben yaptım ve Galatasaray'ın tek kuruşu yok' diyor. Sanki oğlunun gemiciğini satmış da Arena Stadı'nı yapmış.

Sanki oğlunun gemiciğini satmış da Arena Stadı'nı yapmış! BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Anayasa eğer toplumsal bir sözleşme ise halkın her yerde bu konuyu tartışması, görüş ve önerilerini siyasetçilere aktarması gerekir" dedi.

"Kars'taki heykel ve İstanbul'daki stat tartışmaları gösterdi ki bu ülkede demokrasi diye bir şey yoktur" diyen Demirtaş, şöyle devam etti:

"Başbakan Erdoğan'ın tek bir talimatıyla 600 milyon lira stat yapımında kullanılmış. Demokrasilerde böyle bir şeyin olmaması gerekiyor. Çünkü stadın yapımından parlamentonun ve hükümetin haberi yok. O şehrin il genel meclisinin, belediyesinin haberi yok. Ama bir başbakan, bir şehre stat yapılması için tek bir talimatla bu işi çözebiliyor. Böyle bir demokrasi anlayışı olabilir mi? 'Ben yaptım ve Galatasaray'ın tek kuruşu yok' diyor. Sanki oğlunun gemiciğini satmış da Arena Stadı'nı yapmış. Sanki cebinden para harcamış da Galatasaray'a bağışlamış. Böyle bir hava yaratmaya çalışıyor. Hangi yetkiyle, hukukla tek bir talimatla sen 600 milyonluk bir stat yaptırabiliyorsun? Bir başbakan, ülkenin bir şehrindeki anıta 'yıkılsın' diyemez, diyememelidir. Başbakanımızın böyle bir
yetkisi olmamalıdır. O yetki orada yaşayan halkta, yerel meclislerde olmalıdır. Bu ülkede ıslıklamak, alkış çalmak, başbakanı protesto etmek artık büyük bir günah, suç olarak tartışılmaya başlandı. Sayın Ahmet Türk'ün konvoyu İzmir'de taşlandığında aynı AK Partili yetkililer, 'Ne işi var İzmir'de' dediler. Ama 'Başbakan bir statta yuhalandı, ıslıklandı' diye neredeyse Galatasaray'ı yasa dışı örgüt ilan edecekler. Galatasaray taraftarları kriminalize edilmeye çalışılıyor. Bu kadar vahim bir durumdayız. Bakın yarın, öbür gün Sayın Başbakan, Arena Stadı'nın önüne sandalyesini koyup, 'Bu stadı ben yaptırdım, kimse giremez' diyebilir. Sayın Başbakan'ın içinde bulunduğu ruh hali Türkiye'nin bir otoriter rejime doğru hızla gittiğinin göstergesidir."

Vatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com