BDP'den Erdoğan'a büyük jest

BDP'den Erdoğan'a büyük jest
BDP Bingöl'deki 'Şerafettin Elçi Havalimanı' açılışına geleçek olan Erdoğan'ı 20 bin kişi ile karşılayacak

Erdoğan Bingül'de yapılan havalimanına vefat eden eski BDP'li Milletvekili Şerafettin Elçi'nin adını vereceğini açıklamıştı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından bugün Şırnak Havalimanı'na "Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı" adı yazıldı.

Erdoğan'ın Cuma günü açılışını yapmak için gideceği Bingöl'de 20 bin BDP'li karşılamaya hazırlanıyor. Çözüm süreciyle başlayan BDP, AKP, PKK işbirliği böylelikle tüm hızıyla devam ediyor.

BDP'DEN BAŞBAKAN ERDOĞAN'A KARŞILAMA JESTİ

Şırnak Havalimanı'na, BDP'nin desteğiyle Diyarbakır'dan milletvekili seçilen KADEP eski Genel Başkanı Şerafettin Elçi'nin adının verilmesine BDP'de bir jest ile karşılık vermeye hazırlanıyor. BDP Cizre İlçe Başkanı Mehmet Ata Bilen, Cuma günü havalimanı açılışı için Şırnak'a gelecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamak üzere, 20 bin kişilik davetiye bastırdıklarını söyledi. Partilileri davetiye göndererek, açılışa katılmalarını isteyeceklerini belirten Bilen, "Bu süreç için çok iyi. Biz memnun oluyoruz. Parti olarak, bütün teşkilatımız olarak katılacaz. Hazırladığımız davetyeleri halka dağıtacağız, halkı Başbakan Erdoğan'ı karşılamaya çağıracağız" dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com