BDP'den Erdoğan'a sert eleştiri

BDP'den Erdoğan'a sert eleştiri
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk sert bir dille Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk Şırnak'ın Cizre ilçesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.

Selahattin Demirtaş, sözlerine Başbakan'ın politikalarını eleştirerek başladı. Şırnak'ta son 2 yılda 500 Kürt siyasetçisi cezaevinde olduğunu belirten Demirtaş, "Başbakan Kürt siyasetçilerini cezaevine bırakacağına faşizmi cezaevine atsın. Biz kendi topraklarımızda eşit ve özgür bir biçimde yaşayıncaya kadar geri adım atmayacağız. 500 kişi değil, 50 bin kişiyi de cezaevine atsanız Kürt halkı özgürlüğünü elde edecektir"şeklinde konuştu.

"BAŞBAKAN KÜRT HALKINI HİÇE SAYIYOR"


BDP ilçi binası önünde kurulan platformda ilk konuşmayı yapan Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ise, "O Başbakan Kürt halkına, 'ya teslim olacaksın ya da yeni strateji uygulayacağız' diyor. Başbakan bu halkı tanımıyor. Kürt halkının onur ve özgürlüğünü hiçe sayıyor. Ancak onuruna düşkün, özgürlüğüne sevdalı bu halk Başbakan'ın tehditle hizaya getirme politikalarına boyun eğmeyecektir. Devletin ve iktidarın Kürt halkına reva gördüğü, dağda iseniz öldürme, şehirde iseniz tutuklama ve linç etmektir" ifadelerini kullandı.

"BARIŞSA BARIŞ, SAVAŞSA..."

" Sayın Öcalan'ın barış elini tutmayarak savaşta ısrar eden Başbakan ve hükümettir" diyen Tuğluk, yaşanan her ölümden Başbakan Erdoğan'ı sorumlu tuttu. Aysel Tuğluk sözlerinin devamında, "Kürt halkına savaş ilan ederseniz, buna yanıtımız net olacaktır. Bu baskı politikalarına karşı sessiz kalmayacağız. Direnişimizi yükselterek yola devam edeceğiz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com