BDP'den imam açılımı!

BDP'den imam açılımı!
Sivil cumalar BDP-PKK tarafından 30 ay önce başlatıldı.
BDP-PKK bu yolla devletin imamlarına tavır aldı. Arkasında saf tutmadı. Kendi imamlarıyla alternatif cuma namazı örgütledi. Adına da "sivil cuma" dedi.
 
Nedenini de BDP Genel Başkanı Selahaddin Demirtaş kendisini eleştiren Erdoğan'a şöyle anlatıyordu: "Biz dine değil gönderdiğin imamlara karşıyız. MGK'dan gönderdiğin sahte imamların Cuma hutbesinde Allah'ım sen ordumuzu muzaffer eyle. Kime karşı savaş çığırtkanlığı yapıyorsunuz"
 
Ve müzakere süreci başladı. AKP ile BDP yakınlaştı. 
 
Öyle ki Reyhanlı'daki saldırıların ardından herkes hükümetin Suriye politikasını eleştirirken Demirtaş "bu dönemde özellikle Türkiye'de yönelik saldırı sivil yurttaşlara yapılan saldırılarda öncelikli olarak hükümeti eleştirmek yerine birlik olmamız gerekir. Bu saldırı herkesi hedef almıştır, Kürt alevi çatışması körükleyebilir. Biz bu saldırılara karşı hükümetin yanında olacağız" dedi.
 
NAMAZA SON
 
Ve birlik için ilginç bir adım atıldı. 
 
Diyarbakır'da toplanan Din Âlimleri Dernekleri temsilcileri, 30 aydır devam eden sivil cumaya son verdi.
 
Dernek açıklamasında "Derneklerimizin vardığı netice. Kafi şekilde olmasa da netice alınmıştır. Yalınız halkın namaz alanlarında bırakılmaması için Ramazanın başına kadar devam ederek Ramazanın başında bırakılmasına karar verilmiştir." denildi.
 
Peki ne oldu? Hani BDP'nin meselesi gönderilen imamlarlaydı! Hani Demirtaş'ın deyimiyle o imamlar "sahte"ydi. Hani o imamlar "ordumuzu muzaffer eyle" gibi yanlış laflar söylüyordu.
 
İmam aynı, namaz aynı, iktidar aynı...
 
Ne değişti?
 
Müzakere süreci, BDP-AKP yakınlaşması namaza son verdirdi.
 
Bir anda devletin imamlarının arkasında kılınan namaz caiz oldu.
 
Demek ki din, namaz, cuma hikayeymiş.
 
Siz buna dinin siyasete alet edilmesi demezsiniz de ne dersiniz?
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com