BDP'den "Tatlıses" Açıklaması

BDP'den "Tatlıses" Açıklaması
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İbrahim Tatlıses'e silahlı saldırı olayının PKK ve BDP ile ilişkilendirmesine tepki gösterdi..

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İbrahim Tatlıses'e silahlı saldırı olayının PKK ve BDP ile ilişkilendirmesine tepki gösterdi. Demirtaş, "Tatlıses'in partimizle dolaylı ya da doğrudan hiç bir teması olmamıştır. Adaylık konusunda hiç bir şekilde gündemimize gelmemiştir" dedi.

Selahattin Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yanıt verirken, nevruz öncesi kaos ve gerilim yaratmaya çalışanların Tatlıses olayını çarpıttığını savundu. Demirtaş, "Aylardır durmuş olan askeri operasyonlara aniden yeniden başlayanlar, nevruz arifesinde Şırnak ve Bingöl'de 7 PKK'lıyı öldürerek bölgede bir anda tansiyonu yükseltenlerdir. Bütün bunlar olurken kaos planlarını bizim üstümüze yıkmaya çalışarak hedef şaşırtanlardır. Herkesi, olup bitenlere daha dikkatli ve vicdanlı bakmaya davet ediyorum" dedi.

BDP Genel Başkanı Demirtaş, seçimler yaklaşırken ortaya çıkan son gelişmelerden hiç birinin tesadüf olmadığını, aylardır bunun psikolojik ve siyasi altyapısını hazırlayan hükümet yetkililerinin çıkıp başkalarını suçlayacaklarına tatmin edici açıklamalar yaparak halkı bilgilendirmeleri gerektiğini iddia etti. Demirtaş, şunları yazdı:

"Ayrıca, Tatlıses'in partimizle dolaylı ya da doğrudan hiç bir teması olmamıştır, adaylık konusunda hiç bir şekilde gündemimize gelmemiştir. Komada yaşam savaşı veren bir sanatçı üzerinden halen partimizi nasıl yıpratacaklarının hesabını yapanlar büyük ve kirli bir tezgahın bilerek, bilmeyerek parçası oluyorlar. Lütfen bu bilgi kirliliği içinde en azından vicdanınızı koruyun."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com