BDP'li Adaydan Başbakan'a Küfür ve Tehdit!

BDP'li Adaydan Başbakan'a Küfür ve Tehdit!
Nazmi Gür, Başbakan Erdoğan için 'ahmak' sözünü kullandı ve o anlasın diye açıklamayı Türkçe yaptığını söyledi...

VAN'da, Kürt Dili Bayramı adı altında Kurdi-Der tarafından düzenlenen yürüyüş sonrası açıklama yapan BDP'nin desteklediği bağımsız aday Nazmi Gür, "Başbakan iyi bilsin, artık Kürt halkı da onun anlayacağı dilden konuşacaktır. Artık Başbakan bu ahmaklığı bırakarak, Kürt halkının kanını dökmekten vazgeçsin" dedi. Nazmi Gür, Başbakan Erdoğan için 'ahmak' sözünü kullandı ve o anlasın diye açıklamayı Türkçe yaptığını söyledi.

Cumhuriyet Caddesi Mavi Plaza önünde toplanan aralarında BDP'nin desteklediği bağımsız adaylar Nazmi Gür, Aysel Tuğluk, BDP'li Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, BDP İl Başkanı Cüneyt Caniş, Kurdi-Der Şube Başkanı Levent Ürün'ün de bulunduğu yaklaşık 500 kişi Ahmedi Hani Parkı'na yürüdü. Yürüyüş sırasında grup, siyah bez üzerinde 'Döktüğün kanda boğulacaksın. Katil Erdoğan' yazılı pankartı taşıyarak, PKK flamaları ile Abdullah Öcalan'ın posterlerini açtı. Sık sık 'İntikam', 'Katil Erdoğan', 'Biji Serok Apo' sloganları attı.

'MERTÇE ÇIKIP SAVAŞ İLAN ETSİN'

Ahmedi Hani Parkı'nda toplanan kalabalığa hitaben konuşan bağımsız aday Nazmi Gür, Kürt Dil Bayramı nedeniyle açıklamayı Kürtçe yapmak istediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Ancak ahmak Başbakan anlasın diye açıklamamızı Türkçe olarak yapıyoruz. AKP ve Başbakan Erdoğan artık bu kan emici siyasetinden vazgeçmelidir. Artık Kürt halkı da onun anlayacağı dilden konuşacaktır. Bizler ailelerin, Kürt halkının ve Kürdistan'ın başı sağolsun diyoruz.

Çatışmasızlık kararı varken, 12 canın gene toprağa düşmesine anlam veremiyoruz. Başbakan iyi bilsin. Kürdistan özgürlük mücadelesinde ne ABD ne de başka güçler onun arkasında durmayacaktır. Artık Başbakan bu ahmaklığı bırakarak, Kürt halkının kanını dökmekten vazgeçsin. 12 gerillanın ölümü savaş nedenidir. Bunun için Başbakan'a çağrımız, eğer savaş ilan ediyorsa mertçe çıkıp ilan etmesidir. Biz de bunu kabul edelim" dedi.

Van'daki AK Parti milletvekili adaylarına da seslenen Gür, "Burhan Kayatürk'ten Gülşen Orhan'a kadar sürekli Kürt olduklarını söylüyorlar. Eğer onlarda zerre kadar Kürtlük kalmışsa, çıkıp bu olayla ilgili açıklama yapacaklardır. Yoksa Kürt halkı işbirlikçilere gereken dersi verecektir" diye konuştu.

Açıklamadan sonra 10 dakikalık oturma eylemi yapan grup, sessizce dağıldı.


vatan

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com