BDP'li başkanın taciz-tecavüz olayında suçlu devletmiş!

BDP'li başkanın taciz-tecavüz olayında suçlu devletmiş!
BDP'li vekil Siirt eski Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Ç.’nin 13 ile 17 olan iki kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu olayda bakın kimi suçladı?
BDP milletvekili Aysel Tuğluk, BDP'li Siirt eski Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Ç.’nin yaşları 13 ile 17 olan iki kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu olayda "Devlet görevlileri bölge halkını sömürgeci bir gözle görerek cinsel istismar ve tecavüzü olağan görmekte, sıradanlaştırmak istemektedir. Siirt’te yaşanan olayın daha önceki benzerlerinde karşılaştığımız, işin içinde ordu, emniyet ve devlet bürokrasisinde çalışanların yoğun bir biçimde yer alması durumu, asla rastlantı değildir." diyerek devleti ve polisi suçladı. 
 
 
Tuğluk bununla da yetinmeyerek sanki 2 devlet arasında savaş varmış gibi, bölünmeci bir dil kullarak "Tüm bunlar bütünsel bir politikanın temel parçalarıdır. Bilinçli bir politikanın tezahürleridir. Özel savaş konseptinin kirli ve alçak uzantılarıdır. Esasen, bu durum Kürdistan’da ahlaki ve politik toplum inşa etmek için alternatif bir proje ortaya koyan Kürt hareketine karşı, ahlaksızlığı yaygınlaştırıp dejenere ve apolitik bir toplum yaratma hamlesiyle yanıt verilmesi anlamına gelmektedir. Bizler bu politikaların farkındayız. Bölgede yaygınlaştırılmak istenen taciz, tecavüz, fuhuş ve uyuşturucunun belli bir siyasi proje dahilinde toplumsal yaşamı zehirleme ve çürütme amacıyla yürürlükte olduğu ortadadır. Bu konsept, toplumsal yaşamın tümüne yaygınlaştırılmak istenmekte Kürt toplumunun tüm kurum ve hücrelerine sızdırılmak istenmektedir" açıklamalarında bulundu. (BCK)
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com