BDP'li Demirtaş Hükumeti tehdit etti

BDP'li Demirtaş Hükumeti tehdit etti
Demirtaş, Bir kez daha aynı tutumla karşılaşmaları halinde, partilerinin tutumlarının değişeceğini kaydetti.

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, hükümetin İmralı'ya gidecek heyete karşı tutumunu değiştirmesi gerektiğini vurgulayarak, "Hükümetten bu konuda ciddiyet bekliyoruz" dedi.

BDP heyeti bugün PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı'ya gitti. Heyette BDP Eşbaşkanı Demirtaş ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan yer aldı.

İmralı dönüşünde bir basın açıklaması yapan Demirtaş, hükümete uyarıda bulundu. İmralı'ya gidecek heyet konusunda "hükümet müdahalesini" eleştiren Demirtaş, İmralı'ya gidip gitmemekte kararsız olduklarını aktardı. Süreci netleştirmek için gitme kararı aldıklarını söyleyen Demirtaş, "Nedeni şudur; hükümetin İmralı'ya gidecek heyete olur olmaz müdahale etmesini, dizayn etmesini kabul etmiyoruz. Hükümet yaklaşımını bu şekilde sürdürürse bizim yaklaşımımız da konuyu tekrar ele almak olacaktır" dedi.

Demirtaş, Bir kez daha aynı tutumla karşılaşmaları halinde, partilerinin tutumlarının değişeceğini kaydetti. Demirtaş, "Hükümetten bu konuda ciddiyet bekliyoruz. 15 gün içerisinde bir heyet daha İmralı'ya gidecek" diye konuştu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com