BDP’li Hasip Kaplan’dan polise hakaret

BDP’li Hasip Kaplan’dan polise hakaret
Adliye binasına yürümek isteyen BDP’Lİ vekillere polis izin vermeyince yaşanan tartışmada Hasip Kaplan emniyet amirine küfür etti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, BDP'lilerin adliye binasına yürümek istemeleri nedeniyle yaşanan gerginlik sırasında BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile bir emniyet amiri arasında tartışma çıktı. Kaplan tartışma sırasında emniyet amirine küfürlü tepki gösterdi.

Cizre'de 20 Mart'taki izinsiz nevruz kutlamalarında gözaltına alınanlara destek vermek için ilçeye gelen BDP'li vekiller parti binasına uğradıktan sonra adliyeye yürümek istedi. Etkinliğin izinsiz olduğunu ve sadece milletvekillerinin yürüyebileceğini belirten emniyet yetkilileri ile BDP'li milletvekilleri arasında tartışma yaşandı.

UYARILARI DİNLEMEDİLER

Daha sonra İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Uçar ile görüşen milletvekillerine adliyeye gitmelerine izin verildi. Ancak diğer partililer de milletvekilleriyle yürümeyi sürdürünce polis Dörtyol Kavşağı'nda grubu bir kez daha uyardı. Bunun üzerineHasip Kaplan ile Cizre Emniyet Müdürlüğünde görevli bir e amiri arasında tartışma çıktı.
(SRE)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com