BDP'li Hasip Kaplan'dan skandal sözler

BDP'li Hasip Kaplan'dan skandal sözler
BDP'li Hasip Kaplan, Şırnak Valisi İpek'le tartışmasını hatırlatarak "Buradaki örgütüme sesleniyorum. Nereye gidecek bir vali, bir kaymakam, nefesini takip edeceksiniz" dedi

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, partisinin merkez ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, dün Şırnak Valisi Hasan İpek'le tartışmasını hatırlatarak, "Buradaki örgütüme sesleniyorum. Nereye gidecek bir vali, bir kaymakam, nefesini takip edeceksiniz. Kiminle oturuyor kalkıyor. Çünkü kirli oyunlar oynanıyor" dedi. Kaplan Botan halkının kendi ana dilde üniversitesini kurma kararlılığında olduğunu da söyledi.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, partisinin Şırnak merkez ilçe olağanüstü kongresine katıldı.

"ÖRGÜTÜME SESLENİYORUM VALİ, KAYMAKAMI TAKİP EDECEKSİNİZ"

Kaplan, dün Şerefattin Elçi Havalimanı'ndaki bir tören sırasında Şırnak Valisi Hasan İpek'e gösterdiği tepkiyi hatırlatarak şunları söyledi:
"Vali diyor ki ben devletin ve hükümetin adına konuşuyorum. Seçilmişlerin gözünün içine baka baka, ben devletim diyor. Hükümetin yani atanmış birisi, hükümetin tayin etmiş birisi, hükümetin bir yandaşı buraya gelip seçilmişlerin gözü içine baka baka ben devletim diyor.

Senin o devletini Şırnak halkı çok iyi tanıyor. Buradan uyarıyorun. Hükümetin atadığı memurlar burada seçime karışmasın. Buradaki örgütüme sesleniyorum. Nereye gidecek bir vali, bir kaymakamın nefesini takip edeceksiniz. Kiminle oturuyor kalkıyor. Çünkü kirli oyunlar oynanıyor. Şırnak'ta barış sürecini çözüm sürecini biz ayakta tutmaya çalışırken, Vali kalkıp açıklama yapıyor, Cizre'de 100 el yapımı bomba, 700 adet molotof yani bir kamyon eder. Cizre'de pazaryerinde 35 esnafımızın gece kepenkler kapalı ateş verildi. İtfaiye araçlarımız atılan gaz bombaları nedeniyle görevlerini yapamaz duruma geldi."
(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com