BDP'li iki il başkanı tutuklandı

BDP'li iki il başkanı tutuklandı
BDP Şanlıurfa ve Siirt il başkanlarının da aralarında bulunduğu 6 kişi, 'silahlı terör örgütüne üye olmakla birlikte örgüt adına suç işlemek' suçlarından tutuklandı.

Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) Şanlıurfa ve Siirt il başkanlarının da aralarında bulunduğu 6 kişi, 'silahlı terör örgütüne üye olmakla birlikte örgüt adına suç işlemek' suçlarından tutuklandı.
 Geçen hafta terör örgütüne yakınlığı ile bilinen bir haber ajansının, bir yıldır kayıp bilinen 5 teröristin jeneratör gazından çıkan gaz sonucu zehirlenerek öldüğünü iddia etmesi üzerine, aralarında Şanlıurfa'nın Suruç nüfusuna kayıtlı olan Hilal Uğur'un da bulunduğu 5 terörist için taziye çadırları kuruldu.
 
3 gün önce aralarında BDP Şanlıurfa ve Siirt il başkanlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 350 kişilik terör örgütü yandaşı grup, Aligör istikametinden Suruç'un Sarayaltı Mahallesi'nde kurulan taziye çadırına doğru yürüyüş gerçekleştirmişti. Terör örgütü lehine slogan atarak yürüyüşe geçen terör örgütü yandaşı grup, güvenlik güçlerince uyarılmasına rağmen yürüyüşlerine devam ederek yolu trafiğe kapatmıştı.

Yolu trafiğe kapatarak polisin müdahalesi ile karşılaşan grup, polise taşlı saldırıda bulunmuştu. Olayda 23 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 23 BDP'li, Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulandı. Emniyet sorgusunun ardından 7 şüpheli serbest bırakılırken, 16 şüpheli adli makamlara sevk edildi. Adli makamlarca sorgulaması tamamlanan 16 şüpheliden 10'u serbest bırakıldı.

Aralarında BDP Şanlıurfa İl Başkanı Adnan Etli, BDP Siirt İl Başkanı Faruk Sağlam'ın da bulunduğu M.F.A, F.D., S.Y., N.E., A.E. ve F.S. 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' suçundan tutuklanarak Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
 
TAZİYE ÇADIRI AÇILAN TERÖRİSTİN PKK TARAFINDAN İNFAZ EDİLDİĞİ İDDİA EDİLDİ
 Öte yandan bir yıldır kayıp olarak bilinen, ancak terör örgütüne yakınlığı ile bilinen bir haber ajansı, geçen hafta kayıp 5 teröristin 'jeneratör gazından çıkan gaz sonucu zehirlenerek öldüğünü' öne sürmüştü. Bazı gazeteler ise teslim olan bir teröristin verdiği ifadeye dayanarak, 5 teröristin kaza sonucu ölmediğini, örgüt tarafından infaz edildiğini ileri sürmüştü. Gazete haberine göre, adına Suruç'ta taziye çadırı açılan Hilal Uğur'un da aralarında bulunduğu 5 terörist dağdan kaçmak istedikleri gerekçesi ile örgüt tarafından uzun işkence sonucu infaz edildiği iddia ediliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com