BDP'li Kadın Vekiller Polis Şiddeti Mağduru

BDP'li Kadın Vekiller Polis Şiddeti Mağduru
Ayla Akat Ata'nın gaz bombasıyla vurulan bacağı kangren tehlikesi altında kalmış, Sevahir Bayındır'ın da kalça kemiği kırılmıştı.

BDP'li Sevahir Bayındır, halen 1 yıl önce Silopi'de polis müdahalesi sonucu kırılan kalça kemiğinin iyileşmesi için tedavi görürken, polisin attığı gaz bombası ayağına isabet eden BDP Grup Başkanvekili Ayla Akat Ata da yanık nedeniyle kangren olma tehlikesi yaşıyor. 

Geçen nisan ayında, YSK'nın veto kararı sonrası yapılan eylemlerde pretostocu grubu sakinleştirmeye çalışan Ata, yakın mesafeden polisin attığı gaz bombalarından birinin bacağına isabet etmesi sonucu, bacağını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Ata, şunları söyledi: 

“Görüntüler çok açık. Gaz bombasının üzerinde 'yakın mesafeden hedef gözeterek atıldığı takdirde öldürücü olduğu' yazıyor. Ben ortalığı sakinleştirmeye çalışırken birden sağımdan solumdan gaz bombaları geçmeye başladı. Havaya atılması lazımdı. Ben kafamı korumak zoruda kaldım ama bacağımdan vurdular. Öldürme kastıyla ateş ettiler. Direkt ayağıma çarptığı için içeri verdiği zehir nedeniyle bu haldeyim.” 

Şahin ve Güneş aramadı 

Suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Ata, İçişleri Bakanı Osman Güneş ve Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'e görüntüleri gönderdiğini ve telefonla aradığını söyledi. Ata, “izledikten sonra döneceklerini söylediler. Ama arayan olmadı. Hatta 'geçmiş olsun' bile demediler” dedi. 
Şu anda bacağının askıda olduğunu belirten Ata, bastığı takdirde kangrenin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Ayla Akat Ata, son tetkiklere göre tahribatın yayılmasının durduğunu, kesin sonuç için beklemek zorunda olduğunu anlattı. 

Bayındır'ın kalça kemiği kaynamadı 

BDP Milletvekili Sevahir Bayındır, geçen yıl 6 Mayıs'ta Şırnak'ın Silopi ilçesinde çıkan olaylarda yaralanmıştı. Bayındır'ın da içinde bulunduğu kalabalığa polis panzerinden tazyikli su sıkılmıştı. Bayındır suyun etkisiyle yere yuvarlanmış, bu sırada kalça kemiği kırılmıştı. Bayındır'ın kırılan kemiği halen kaynamadı. Bir süre yurtdışında tedavi gören Bayındır, ailesinin yanında, bakıma muhtaç olarak tedavinin sonuç vermesini bekliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com