BDP'li meclis üyesi öldürüldü

BDP'li meclis üyesi öldürüldü
Barış günü mitingine katılmak için yola çıktığı sırada eski eşinin saldırısına uğradı.

BDP Küçükçekmece Kadın Meclisi üyesi Neslihan Harman, 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingine katılmak için yola çıktığı sırada eski eşinin silahlı saldırısına uğradı. Neslihan Harman yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

BDP Kadın Meclisleri adına yapılan yazılı açıklamada, 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingine katılmak için yola çıkan BDP Küçükçekmece Kadın Meclisi üyesi Neslihan Harman’ın eski eşi Zeydan Harman tarafından silahlı saldırıya uğradığı, yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu olayın bütün miting alanını ablukaya alan polislerin gözü önünde cereyan etmesine rağmen zanlı Zeydan Harman’ın kaçmayı başarabildiği anlatılan açıklamada, “Görevli polisler Dünya Barış Günü’nde bile bir kadının katledilmesine göz yummuştur” denildi.

Kadın Meclisi üyesinin, katledilen birçok kadın gibi, eşinden tehdit aldığını ve hayati tehlikesinin olduğunu emniyet birimlerine ve savcılığa bildirmesine rağmen gerekli önlemlerin alınmadığı için katledildiği öne sürülen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“BDP Kadın Meclisleri olarak, yaşamını yitiren arkadaşımız Neslihan Harman’a Allahtan rahmet ailesine ve mücadele arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Fakat bu ülkede katledilen bütün kadınların davalarının takipçisi olduğumuz gibi, bu davanın da takipçisi olacağımızı, kadın katliamları sona erene kadar durmadan mücadele edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Bu olay Kürt kadın hareketi olarak mücadelemizi yükseltmemizin gerekçesi olacaktır.

Bütün kadın arkadaşlarımızı, barış mitingi sonrası, kadın katliamlarına dur demek ve arkadaşımızın cenazesini almak için Yenibosna Adli Tıp Kurumu önünde toplanmaya çağırıyoruz.”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com