BDP'li Önder’den Bakan Şahin'e şiir!

BDP'li Önder’den Bakan Şahin'e şiir!
BDP'li Sırrı Süreyya Önder, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e meclis kürsüsünden şiirle seslendi.

Meclis Genel Kurulu’nda, CHP’nin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında verdiği gensoru önergesi üzerinde söz alan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder,“Sayın İçişleri Bakanı’nın bugüne kadar aldığımız bütün günahları için Genel Kurul’un huzurunda özür diliyoruz. Cumhuriyet demek değişim, dönüşüm demektir, bizde değişiyoruz. CHP yanlış yerden gensoru önergesi veriyor. Bu aşamada bu nedamet şöyle bir noktaya da vardı. Ben bir de Sayın Bakana şiir yazdım, methiye diyebiliriz” diyerek şöyle devam etti:
 
“Kurbanam kalın kaşına taç yakışan başına bir gün görmesem ey İdris Naim yanarım ataşına. Bize gaz sıkmış, canına kurbanım, iyiliğimiz için. Diyarbakır’da gazla sulanmadık bir yer kalmadı, gazda organikmiş, Sayın Bakanımız yalan söyleyecek değil herhalde. Gensoru verilecek olan sizsiniz, komple.
 
Sayın İdris Naim Şahin başımızın tacı olmalı, ben buradan öneriyorum, Meclis olarak bir milli mutabakat yapalım. Milliyetçi Hareket hazır, AKP MYK’ya almadı ama ikna ederiz bir şekilde, olmadı Oslo mutabakatına koruz canım. Geriye kaldı CHP, siz de gelin şu inadı bırakın, anayasaya değişmez bir madde ekleyelim, dünya durdukça Sayın Bakan başımızda dursun. Değişmez İçişleri Bakanı. Sayın Bakan’ın tavrı epik sanat anlayışına uygun.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com