BDP'li Tuncel Mahkemeye Zorla Getirilecek!

BDP'li Tuncel Mahkemeye Zorla Getirilecek!
BDP'li Sebahat Tuncel suçu ve suçluyu övme suçundan mahkemeye zorla getirilecek..

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in “suçu ve suçluyu övdüğü” iddiasıyla yargılandığı davada, ifadesinin alınması için yeniden “günsüz olarak zorla hazır edilmesi” kararı verdi.
Tuncel'in de aralarında bulunduğu, kapatılan DTP'nin kadın meclisi üyesi 23 kişinin “suçu ve suçluyu övme” suçundan yargılanmasına devam edildi. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına bazı sanıkların avukatı Mehmet Nuri Özmen katıldı.

Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, Sebahat Tuncel'in duruşmada hazır edilemediğini belirterek, bu konuda yazılan müzekkereye verilen cevapta, milletvekili Tuncel'in BDP Genel Merkezi'nde bulunmadığı, nerede olduğu da bilinmediğinden hazır edilemediğinin kaydedildiğini açıkladı.

YENİDEN MÜZEKKERE YAZILMASI TALEBİ
Cumhuriyet Savcısı Kubilay Taştan, sanık Tuncel'in, önceki celse yazılan müzekkere doğrultusunda hazır edilerek savunmasının alınması için Ankara Emniyet Müdürlüğüne yeniden müzekkere yazılmasını talep etti. Mahkeme, Sebahat Tuncel hakkında, CMK'nın 146. ve 199. maddeleri uyarınca günsüz zorla getirme emri çıkartıldığından bu emrin yerine getirilmesi ve sanığın günsüz olarak hazır edilmesi için yeniden müzekkere yazılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com