BDP'li Üçer'den Polise Tehdit!

BDP'li Üçer'den Polise Tehdit!
TERÖR örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK/TM davasında, aralarında BDP'li belediye başkanlarının da bulunduğu 152 sanığın yargılanmasına devam edildi...

TERÖR örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen Kürdistan Topluluklar Birliği Türkiye Meclisi (KCK/TM) davasında, aralarında BDP'li belediye başkanlarının da bulunduğu 152 sanığın yargılanmasına devam edildi. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 12. duruşmada, sanık avukatları adına söz alan Diyarbakır Barosu Başkanı Mehmet Emin Aktar, mahkemenin 'Kürtçe savunma' taleplerine ilişkin kararına itiraz etmek için süre istedi. Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı pazartesi gününe erteledi.

BANA BÖYLE BAĞIRAMAZSINIZ
Duruşmaya verilen arada salon dışına çıkan BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, görevli polislerle tartıştı. Duruşma salonuna izleyicilerin alındığı kapıdan dışarı çıkan Üçer, polis bariyerlerini görünce, 'Nereden çıkacağım dışarı?' dedi. Görevli polis memurlarının sessizce birbirlerine bakmalarına sinirlenen Üçer, 'Bariyerleri açın' diye konuştu. Bir polis memurunun 'Şu kenardan çıkabilirsiniz' demesi üzerine sesini yükselten Üçer, 'Hayır, ortadan çıkacağım. Ben milletvekiliyim böyle davranamazsınız' diyerek polise bağırdı. Bir polis memurunun 'Bana böyle bağıramazsınız' demesi üzerine daha da sinirlenen Üçer, 'Ben milletvekiliyim, bana saygı göstereceksiniz, göstermezseniz bağırırım, kafanı da patlatırım. Adını ver bana, hesabını soracağım' dedi.

AKŞAM
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com