BDP'li Uras'tan Erdoğan'a Sert Sözler!

BDP'li Uras'tan Erdoğan'a Sert Sözler!
Uras: Operasyonlar dursun, AK Parti aklını başına alsın!

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde Barış ve Demokrasi Partisi'nin desteklediği bağımsız aday Emrullan Bingül'ün seçim irtibat bürosu açılışında konuşan Ufuk Uras, Kürt sorunun imha ile çözülemeyeceğini söyleyerek, "Operasyonlar dursun, AK Parti aklını başına alsın" dedi.

Çayırova Emek Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosu açılışında konuşan BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, özgürlük ve demokrasi bloğu adaylarına oy istedi. Uras, "Bloğa verilen her oy operasyonlara yanıttır. Sınır ötesi operasyonlara AKP ve CHP 'evet' dedi. Sadece Barış ve Demokrasi Partisi savaşa hayır dedi. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. AKP ve CHP'ye verilecek her oy savaş tüccarlarına ve emperyalizme verilecek oydur. Onlarsa bir daha asla diyeceğiz" dedi.

'ERDOĞAN SAĞINA SOLUNA BAKARAK KONUŞUYOR'
Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen Ufuk Uras şunları söyledi:

"Bazı arkadaşlarımız çok saf. 'Bu adam ne kadar güzel konuşuyor' diyorlar. Tayyip Erdoğan konuşurken sağında solunda bulunan ekranlara bakıyor. Geçenlerde ekranlar bir dondu, bizim Tayyip dut yemiş bülbüle döndü. Bir dakika sessiz durdu, sonra ekranlar geldi öyle konuşmaya başladı. Tayyip Erdoğan'ı dut yemiş bülbüle dönüştürmek bizim boynumuzun borcudur"

Parti irtibat bürosu açılışının ardından operasyonlarla ilgili açıklama da yapan Ufuk Uras, "Erdoğan ile görüşmemde seçim sürecinde barış ortamı oluşmasında iktidara büyük bir görev düştüğünü söylemiştim. Görünen o ki sözümüz dinlenmedi. Bölgedeki kayıplar hepimizin yüreğini dağlıyor. Seçime operasyonlar ve kayıplar olmadan girilmesi çok önemli. Hükümetin büyük bir sorumluluğu var. AK Parti'nin gerginlik ortamına son vermesi lazım. Kürt sorunu imhayla ve ret ederek çözülemeyeceği geçmiş denemelerde görülmüştür. Yıllarca sürdürülen operasyon ve katliamlar sonuç vermemiştir. AK Parti iktidarının aklını başına alması lazım. Bu yanlış politikadan vazgeçsinler" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com