BDP'li vekil dağa çıkmakla tehdit etti!

BDP'li vekil dağa çıkmakla tehdit etti!
'Eğer süreç geri dönerse ben de dağa çıkarım.' diye tehdit eden bir milletvekili.
Dün İzmir Bornova Stadyumu önünde toplanan aralarında Halkların Demokratik Kongresi, BDP , EMEP üyelerinin bulunduğu grup 'Eşitlik ve Özgürlük' yürüyüşü gerçekleştirdi. Grup zaman zaman 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganlarının yanı sıra Kürtçe sloganlarda attı. İzmir'in göbeğinde Öcalan posterleri açan grup müzik eşliğinde eğlendi. 
 
yaklaşık bin kişilik gruba seslenen BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. 'Eğer süreç geri dönerse ben de dağa çıkarım.' diye hükümeti tehdit eden vekil bunun bir tehdit olmadığını da iddia etti. 
 
BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy'un konuşması ise şöyle: 
 
"Biz, ırkçıların, faşistlerin yanında hiçbir zaman için yer almadık, yer almayacağız. Taksim, Türkiye haklarının, direnişçilerin sesi oldu ve AKP 'ye de önemli bir uyarı oldu. Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor, Yüzyıllardır çözülmeyen sorunun çözülmesi için bir süreç başlamış. Türkiye'nin hatta Ortadoğu'nun en büyük sorunu, hiç kuşku yok ki, Kürt sorunudur. Eğer Kürt sorunu çözülürse Türkiye'de demokrasinin önündeki engellerde hızla kalkar. Çözülmezse hiçbir şekilde Türkiye'de demokrasiden bahsedemeyiz. Bununla ilgili bir adım atıldı. Bu adımı atan Abdullah Öcalan ve PKK . Ama sorunun çözülmesi, sürecin yürüyebilmesi sadece onların çabalarıyla olmaz. Karşımızdaki devlet de, süreci yöneten AKP de adım atmalı, sürece katkı sunmalıdır. Arada müzakereler var, karşılıklı bilgi alışverişleri var ama sorunun çözülmesi sadece PKK'nın çekilmesi midir? Demokrasi kanallarının daha fazla açılması için adımlar atılmalı. Ayrıca sürecin kendisinin mutlaka değiştirme ve dönüştürme enerjisi vardır. Taksim'deki başkaldırı, yine bu sürecin yaratmış olduğu dinamizmdir. Öyleyse sürecin geri gitmemesi lazım. Eğer süreç geri dönerse ben de dağa çıkarım. Bu bir tehdit değil. Herkes üstüne düşeni yapmalı, sorumluluk almalı, değerlerine de saygı göstermeli." (BCE)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com