BDP'li vekile 5 yıl hapis

BDP'li vekile 5 yıl hapis
Hazırlanan iddianamede BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'nin öldürülen PKK terör örgütü mensupları için saygı duruşunda bulunduğu iddia edildi.
BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici hakkında, öldürülen PKK terör örgütü mensupları için saygı duruşunda Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde 2007 yılında düzenlenen açık hava toplantısında, program sunucusunun "Özgürlük ve barış için, 12 Eylül faşist sultasına karşı direnenler ve 14 Temmuz şehitleri için sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum" sözleri ile herkesi saygı duruşuna davet ettiği belirtildi.

Yapılan anons üzerine BDP'li Binici'nin zafer işareti yaparak saygı duruşunda bulunduğu kaydedilen iddianamede, program sunucusunun açıkça PKK terör örgütünün öldürülen mensuplarından söz etmesine rağmen, Binici'nin saygı duruşuna katıldığı ve zafer işareti yaparak üzerine atılı suçu işlediği öne sürüldü. 
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame, Diyarbakır 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com