BDP'li vekilin çocuğu koleje, gariban halkın çocuğu dağa!

BDP'li vekilin çocuğu koleje, gariban halkın çocuğu dağa!
BDP'li vekillerin çocukları Türkiye'nin en iyi kolejlerinde okurken onlar gariban halkın çocuklarına okulları boykot edin diyor.
AKP'li vekillerle BDP'li vekillerin iki yüzlülükleri, yalanları tavan yaptı. AKP'li vekiller çocuklarınızı İmam Hatip okullarına gönderin diyor, kendi çocukları, torunları yabancı kolejlerde eğitim alıyor. Bunların zihniyetine göre gariban halkın çocuğu cahil kalsın.
 
Diğeri de BDP milletvekillerinin yaptıkları. Geçen sene yaptıkları okulları boykot edin çağrısını bu sene de yaptı BDP'li vekiller. Ancak BDP'li vekiller şoka uğradı. Gariban halk BDP'li vekillerin boykot çağrısını hiçe saydı. Hakkari ve Şırnak'ta bile çocuklar okulları doldurdu.
 
Bu okulları boykat edin diyen BDP'li vekillerin çocukları hangi özel kolejlerde okuyor diye bir araştırma yaptık. BDP'li vekillerin çocukları özel kolejlerde okuyor, hiç de okulları boykot ettikleri görülmemiş. AKP'li vekillerin de çocukları, torunları yurtdışlarında, yabancı kolejlerde okuyor. Ey halkım sana okulları boykot et, çocuğunu İmam Hatip'e gönder diyen zatların çocukları niye bu söylediklerini kendileri yapmıyor?
 
İşte BDP'li vekillerin çocuklarını gönderdikleri özel kolejler:
 
Adana Milletvekili Murat Bozlak'ın oğlu Rukan Bozlak, Özel Yüce Fen Lisesi'nde, diğer oğlu Ramazan Bozlak Özel Yükseliş Lisesi?nde okuyor...
 
Bitlis Milletvekili H. Zenderlioğlu'nun kızı Beyzar Zenderlioğlu, Özel Kervan Akşam Lisesi'nde öğrenim görüyor.
 
 Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi'nin oğlu Rüstem Elçi, Özel Arı Lisesi'nde, kızı Elvin Elçi Ankara TED Koleji Vakfı Özel Lisesi'nde okuyor.
 
 Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'nin oğlu Cihan Binici, ABD Cuny Kings Borough Koleji'nde okuyor.
 
 Hakkari Milletvekili Esat Canan'ın oğlu Onur Canan, Ankara Özel Yüce Fen Lisesi'nde,
 
İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in kızı Ceren Önder, Özel İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde,
 
 Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün oğlu Umut Ejder Türk, Özel Yükseliş Lisesi'nde, diğer oğlu Mehmet Mutin Türk, İstanbul Kabataş Lisesi'nde,
 
Siirt Milletvekili Gülten Kışanak'ın kızı Evinjiyan Kışanak Özel Amid Lisesi'nde,
 
Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan?ın kızı Güneş Ruken Kaplan, İstanbul Özel AR-EL Lisesi'nde,
 
Muş Milletvekili Demir Çelik'in oğlu Özgür Çelik, Özel KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde öğrenim görüyorlar...
 
NOT: AKP  milletvekilinin (Seyit Eyyüpoğlu) oğlunun yerine bu sene ÖSS sınavına başkasının girdiği tespit edildi. Yine bir AKP2li vekil çocuklarınızı imam hatiplere gönderin dedi, kendi torunun Fransız Kolejine gittiği ortaya çoktı. (İki yüzlülüğün daniskası) (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com