BDP'li vekiller Meclis'e girmeyi görüşecek

BDP'li vekiller Meclis'e girmeyi görüşecek
BDP milletvekilleri, meclise gidip gitmeme kararını tutuklu vekillerle yapılacak görüşmeler sonrasında verecek.

Görüşmelerin haftasonu ya da önümüzdeki haftaiçi yapılacağı bildirildi.

Bugün Diyarbakır'da toplanan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Meclis Grubu, 1 Ekim'de açılacak olan TBMM'ye gidip gitmeme kararını, tutuklu milletvekilleriyle görüşüldükten sonra yapacakları öğrenildi.

MECLİS'TE GİRMEK FAYDALI OLACAK

Diyarbakır'da basına kapalı yaklaşık 5 saat görüşen BDP'nin meclis grubu, toplantıda Meclis'e gidip gitmemeyi tartıştı. Toplantıda bazı milletvekilleri çok hassas bir dönemden geçildiğini, askeri ve siyasi operasyonların devam edebileceğini ve halkın kendilerini parlamentoda temsil etmesi için görevlendirdiğini belirterek, bu dönemde Meclis'te olmalarının daha faydalı olabileceği şeklinde görüş belirtti. Daha sonra tutuklu bulunan ve milletvekilliği YSK tarafından düşürülen Hatip Dicle dahil 6 milletvekiliyle cezaevinde görüşme kararı alındı.

Toplantıdan sonra BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevinde tutuklu bulunan Dicle dahil 6 milletvekili arkadaşlarını ziyaret edip görüşlerini aldıktan sonra Meclis'e gidip gitmeme konusunda kararlarını kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi. Demirtaş, cezaevi ziyaretlerinin bu hafta içerisinde gerçekleşeceğini, kararlarını da hafta sonu veya önümüzdeki hafta içerisinde vereceklerini söyledi.

BDP MYK'sında alınan karar gereği Meclis'e gidip gitmeme konusunda karar blok milletvekillerine bırakılmıştı. Ve milletvekillerinin alacağı her kararın parti tarafından destekleneceği ifade edilmişti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com