BDP'li vekillere tazyikli su!

BDP'li vekillere tazyikli su!
Diyarbakır'da Öcalan'ın avukatları ile görüştürülmemesi ve KCK operasyonlarını için yürüyen gruba polis müdahale etti.

BDP Diyarbakır il örgütü, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatları ile görüştürülmemesi ve KCK operasyonlarını bahane ederek izinsiz gösteri düzenledi. Polis, kendisine taşla saldıran gruba tazyikli su ile müdahale etti.

VEKİL PANZERİN ÖNÜNE GEÇTİ

BDP Batman milletvekili Ayla Akat Ata, panzerin önüne geçerek, "Allah kahretsin, kesin şu suyu" diye bağırdı. Sudan ıslanan Ata'yı partililer sakinleştirdi.

BDP Diyarbakır il örgütü, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla KCK'ya yönelik 7 ilde başlatılan operasyonlarda 150'e yakın kişinin gözaltına alınması ve terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatları ile görüştürülmesine izin verilmemesini protesto etmk için yürüyüş düzenledi. Bağlar ilçesinde bulunan BDP Diyarbakır il binası önünde toplanan kalabalık sık sık "Bijî Serok Apo" (Yaşan Apo) sloganları atıp terör örgütü PKK'nın sözde bayraklarını açtı.

Mardin bağımsız milletvekili Ahmet Türk, Van bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk, BDP Milletvekileri Altan Tan ve Ayla Akat Ata'nın destek verdiği yürüyüşe polis izin vermedi. Milletvekillerin polis yetkilileri ile yaptığı müzakerede sonuç çıkmaması üzerine Milletvekili Aysel Tuğluk, grubu geri çekmeyeceklerini söyledi. BDP'lilerin polisler ile konuştuğu sırada grup içerisinde bulunan yüzü maskeli bir grup polise taş attı. Bunun üzerine güvenlik güçleri kalabalığa tazyikli su ile müdahale etti.

BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, su sıkan panzerin önüne geçerek, "Allah kahretsin, kesin şu suyu" diye bağırdı. Sudan ıslanan Ata'yı partililer sakinleştirdi.

TÜRK: "BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

Olay sonrası parti otobüsü üzerinde açıklama yapan Mardin bağımsız milletvekili ve DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, "Bugün kendi topraklarımızda bir zulme maruz kaldık. Biz bu zulmü kabul etmeyeceğiz, tek tek bu zulmü parçalayacağız. Kirli siyaseti deşifre etmek için yürüyecektik. 2009 yılında başlayan tutuklama furyası bugün siyasi bir soykırıma ulaştı. Bu savaş kararını veren de Erdoğan'ın kendisidir. Kürt sorunun çözümü için sayın Öcalan'a karşı tecrit politikaları yürütülüyor. 8 Ekim'de barış ve müzakere için İmralı'ya yürüyeceğiz. Bu kadar acılardan sonra asla boyun eğmeyeceğiz. 30 yıldır önümüz kesiliyor. Ama bugün halkımız özgürlüğü için daha kararlıdır" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com