BDP'liler Bana Kızgın!

BDP'liler Bana Kızgın!
Diyarbakır eski Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Galip Ensarioğlu, BDP'lilerin kendisine kızgın olduğunu söyledi..

Diyarbakır eski Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Galip Ensarioğlu, Başbakan'ın Van'da yaptığı konuşmada Kürt sorununa vurgu yapması, inkar ve asimilasyonun bittiği yönündeki konuşmasının, bölgede Kürt sorununun çözülmek istenmediğine dair şüpheleri ortadan kaldırdığını söyledi.

Galip Ensarioğlu AK Parti'den aday olduğu için BDP'lilerin kendisine kızgın olduğunu da ifade ederek, “Kürt sorununun çözümünde kendilerinin siyaset ürettiğini düşündükleri için 'Kürt mahallesinde' itibarlı şahsiyetlerin başka partilerde yer almasının kendilerinin siyasetine zarar vereceğini düşünüyorlar. Onların siyasetine zarar verebileceğiniz düşünülerek size kızgınlık duyabiliyorlar. Sizi etkisiz kılmak için halk nezdinde itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Bürokratik Cumhuriyet bitiyor

Bugüne kadarki hükümetlerin büyük sorunlar karşısında irade ortaya koyamadığını ifade eden Ensarioğlu, “Bürokratik cumhuriyetten Türkiye demokratik cumhuriyete geçiyor. İktidar erki halkın eline geçiyor.Bugüne kadar ki hükümetler büyük sorunlar karşsında irade koyamıyordu. Koyduğunda da büyük zarar görüyordu. Herkes Türkiyenin önemli meselelerinden uzak duruyordu. İlk defa cesur bir hükümet geldi risk aldı dokunulmayan her şeye dokundu” dedi.

STAR

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com