BDP'liler PKK adına haraç topluyor!

BDP'liler PKK adına haraç topluyor!
Mardin'de BDP'liler PKK adına haraç topladı!
BDP'liler PKK'nın sözde 'Mardin Eyalet Komutanlığı' adı altında Mardin esnafından haraç toplamaya başladı. Uzunca süre devam eden haraç toplamaya Mardin esnafı isyan etti. Olay Mardin Emniyet Müdürlüğü'ne ihbar edildi. İhbarda bölge esnafı ve işadamlarından PKK adına tehditle haraç toplandığı belirtildi.
 
İ.E isimli esnaf da 7 Temmuz'da Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayette bulundu. İ.E BDP'li Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı A.D. ve Belediye Meclis Üyelerinden S.A., A.B., E.I., B.Y., ve A.Y.'nin PKK adına zorla ve tehditle para aldığını söyledi.
 
Şikayette bulunan İ.E 2012 yılında da farklı zamanlarda firma yetkililerinden bu şekilde 75 bin TL ve iki defa olmak üzere 10 bin dolar değerinde haraç alındığını belirterek PKK adına Belediye Başkan Yardımcısı ve belediye üyeleri tarafından yazılan haraç mektuplarını polise teslim etti.
 
Esnafa bırakılan mektup da paranın PKK'nın 'Mardin Eyalet Komutanlığı' adına toplandığı belirtilirek "Sizin için uygun görülen miktar 10.000 dolardır. Mektupta da belirtildiği üzere bu paranın 10 gün içinde elimize ulaşması gerekiyor." denildi. Savcılık olaya el koydu. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com