BDP'liler sivil itaatsizliğe devam ediyor!

BDP'liler sivil itaatsizliğe devam ediyor!
Sivil itaatsizlik eylemlerini sürdüren BDP'liler ve DTK'lılar 45 derecede Cuma namazı kıldılar...

BDP ve DTK'nın sivil itaatsizlik eylemleri kapsamında açık alanlarda cuma namazı kılınmasına devam ediliyor. Batman, Şırnak'ın Cizre ve Beytüşşabap ilçelerinde cemaat 45 dereceyi bulan sıcaklıklarda açık alanlarda namaz kıldı.

KÜRTÇE HUTBE OKUNDU
Batman'da yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı cuma namazı belediye bahçesinde kılındı. Kadınların da erkeklerin arkasında saf tuttuğu namazda yer bulamayanlar, her gün olduğu gibi çift yönlü yolun orta refüjünde bulunan ağaçların gölgesinde namaz kıldı. Fahri imam Mehmet Cesim Bozkur'un Kürtçe verdiği hutbe sonrası cemaat dağıldı.

2 BİN KİŞİ KATILDI
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde aşırı sıcağa rağmen belediye parkındaki ağaçların gölgesinde, yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı cuma namazı kılındı. Fahri imam Salih Acet'in Kürtçe verdiği hutbe sonrası cemaat olaysız dağıldı.

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde de Karşıyaka Mahallesi'ndeki boş bir evde namaz kılındı. Fahri imam Emin İmamoğlu'nun Kürtçe vaaz vermesinden sonra cemaat namaz için saf tuttu. Dışarıda da çocuklar namaz kılanların ayakkabılarını boyadı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com