BDP'lilere polisten sert müdahale

BDP'lilere polisten sert müdahale
BDP'nin Diyarbakır'da düzenlemek istediği protestoya Diyarbakır Valiliği yasa dışı olduğu gerekçesiyle izin vermedi...

BDP'nin Diyarbakır'da düzenlemek istediği operasyonları protesto yürüyüşüne Diyarbakır Valiliği yasa dışı olduğu gerekçesiyle izin vermedi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Buna rağmen yürümek isteyen ve aralarında Bdp milletvekili ve belediye başkanlarının olduğu gruba, polis, yaptığı uyarılarının ardından müdahale etmek zorunda kaldı.

Çok sayıda gösterici ve polis memuru gazdan etkilendi. BDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde bir araya gelen yaklaşık 500 kişi, Turgut Özal Bulvarı'ndan Koşuyolu Parkı'na kadar yürümek istedi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin, izinsiz olduğu gerekçesiyle izin vermediği grup, Bağlar ilçesine yürümek istedi.

POLİSE TAŞ ATTILAR

BDP Miletvekileri Aysel Tuğluk, Nursel Aydoğan, Adil Kurt ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, polis yetkilileriyle yaptıkları görüşmeden sonuç alınamadı. Görüşmelerin devam ettiği sırada, ara sokaklardan çıkan bir grubun polise taş atması üzerine polis gruba müdahale etmek zorunda kaldı.

Bazı göstericiler, AKP Diyarbakır İl Başkanlığı'na taşlı saldırıda bulundu. Polisin, birkaç noktadan müdahalesinden sonra grup dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com