"BDP'lilerin serbest bırakılmasını bekliyorum"

"BDP'lilerin serbest bırakılmasını bekliyorum"
Cezaevindeki MHP'li vekil Engin Alan yaptığı açıklamada, "Avukatım, savunmanlık görevinin gereği olarak, kendisi böyle bir talepte bulunmuştur" diyerek tahliye talep etmediğini söyledi.

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Balbay'ın özgür kalmasının ardından kendisi için yapılan tahliye talebine sahip çıkmadı. Alan, 'Savunmamı aziz milletime yapacağım' dedi.

CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın Anayasa Mahkemesi kararıyla tahliye edilmesinin ardından MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın Avukatı Yakup Akyüz'ün de Anayasa Mahkemesi'ne başvurduğu açıklandı. Ancak Alan gazeteci Müyesser Yıldız aracılığıyla gönderdiği ve kendi el yazısıyla kaleme aldığı notta, "Avukatım, savunmanlık görevinin gereği olarak, kendisi böyle bir talepte bulunmuştur. Ben, 5 BDP milletvekili de dışarı çıkarılıp, TBMM'ne geldikten sonra talebimi doğrudan Aziz Milletimize yapacağım" dedi.

Sincan Cezaevi'ndeki Engin Alan'dan kendi el yazısıyla şu açıklama geldi:

"Anayasa Mahkemesi'nin verdiği son karar nedeniyle, hiç bir yere tahliye için bir talepte bulunmadım. Avukatım, savunmanlık görevinin gereği olarak, kendisi böyle bir talepte bulunmuştur. Ben, 5 BDP Milletvekili de dışarı çıkarılıp, TBMM'ne geldikten sonra talebimi doğrudan Aziz Milletimize yapacağım."(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com