BDP'nin Öcalan planı!

BDP'nin Öcalan planı!
BDP, Öcalan avukatlarıyla görüşemediği için büyük bir yürüyüş yapmayı planlıyor.

Dün Diyarbakır'da grup toplantısından sonra milletvekilleri ile 5 saat süren bir toplantı yapan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Adalet Bakanlığı'ndan olumlu bir tavır görmemeleri halinde, Gemlik'e büyük bir yürüyüş düzenlemeyi düşündüklerini söyledi.
 
50 GÜNDÜR GÖRÜŞÜLMÜYOR
 
BDP Grup Başkanvekilleri Hasip Kaplan ve Pervin Buldan'ın, yaklaşık 50 gündür hava muhalefeti ya da geminin bozuk olduğu gerekçeleriyle avukatları ve ailesi ile görüşemeyen Abdullah Öcalan'ın durumunu ele almak için Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den randevu talebinde bulundukları bildirildi.
 
BAKANLIK CEVAP VERMEDİ
 
Bakanlıktan BDP'lilere henüz bir yanıt verilmediği kaydedildi. Daha önce de BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak ile DTK'nın başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, Adalet Bakanlığı'na yazılı başvurarak, İmralı'da Abdullah Öcalan ile görüşme talebinde bulunmuşlardı. Söz konusu başvuruya bugüne kadar olumlu ya da olumsuz bir yanıt verilmedi.
 
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dün Diyarbakır'da gerçekleşen grup toplantısından sonra milletvekilleri ile 5 saat süren toplantı yaptı. Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demirtaş, 1 Ekim'de açılacak olan Meclis'e gidip gitmemenin tartışıldığı toplantıda, bu konudaki kararın tutuklu milletvekilleri ile yapılacak görüşmelerden sonraya bırakıldığını söyledi.
 
BÜYÜK BİR YÜRÜYÜŞ DÜZENLEYECEKLER
 
Demirtaş, Abdullah Öcalan'ın durumunu görüşmek üzere Adalet Bakanı'ndan randevu talebinde bulunduklarını belirten Demirtaş, "İmralı'da hukuk dışı bir tecrit yaşanıyor. Adalet Bakanı'nın olumlu tavır sergilememesi halinde, büyük bir Gemlik yürüyüşü düzenlemeyi düşünüyoruz" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com